Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ukraina szuka wsparcia u Francji i Niemiec. Przywódcy trzech państw wezwali Rosję do wycofania wojsk znad ukraińskiej granicy

ajg 18:41 16 kwietnia 2021
Francuski prezydent Emmanuel Macron z kanclerz Niemiec Angelą MerkelPAP/EPA/IAN LANGSDON
Prezydenci Francji i Ukrainy, Emmanuel Macron i Wołodymyr Zełenski, oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwali w piątek Rosję do wycofania wojsk rosyjskich z ukraińskiej granicy – podała agencja AFP w piątek po spotkaniu przywódców w Paryżu.

Rosja zgromadziła w ostatnich tygodniach na granicy z Ukrainą i na Krymie dodatkowe wojska. Prezydent Francji, kanclerz Niemiec i prezydent Ukrainy wyrazili wspólne zaniepokojenie rosyjską działalnością wojskową.

Prezydent Macron rozmawiał z prezydentem Zełenskim na temat sytuacji na Ukrainie podczas roboczego lunchu w Pałacu Elizejskim. Po południu do rozmów dołączyła w formie wideokonferencji kanclerz Angela Merkel.

Szczyt Ukraina-Rosja-Francja-Niemcy

Zełenski zaproponował zorganizowanie szczytu: Ukraina-Rosja-Francja-Niemcy, aby obniżyć napięcie na linii Ukraina-Rosja – podała agencja AFP.

Spotkanie w formacie normandzkim na szczeblu doradców odbędzie się 19 kwietnia — zapowiedział prezydent Ukrainy po rozmowach z prezydentem Macronem. „Oczekujemy, że po tym spotkaniu zawieszenie broni w Donbasie będzie w pełni przestrzegane” – zapowiedział Zełenski, cytowany przez agencję Interfax.

Pałac Elizejski przekazał, że spotkanie było poświęcone omówieniu działań Rosji, która wzmacnia swoje kontyngenty wojskowe przy granicy z Ukrainą.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze