Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UE: Fidesz nadal pozostaje zawieszony w EPL

A.N 9:19 30 stycznia 2020
flickr
Lider Europejskiej Partii Ludowej (EPL) Donald Tusk poinformował dziś, że węgierski Fidesz, partia premiera Viktora Orbana, pozostaje zawieszona w Europejskiej Partii Ludowej.

– W Budapeszcie nic się nie zmieniło, dlatego zawieszenie na czas nieokreślony zostało utrzymane – miał powiedział europosłom Tusk, cytowany przez agencję AFP.

Wcześniejsze informacje mówiły o tym, że Fidesz zostanie wykluczony z EPL. Taka decyzja miała zostać  podjęta 3 lutego, jednak część europosłów EPL obawia się straty 14 mandatów, które ma Fidesz w PE. 

Przypomnijmy, że Partia Orbana już od blisko roku jest zawieszona w tej europejskiej partii.

Ma to związek m.in. z kampanią plakatową rządu węgierskiego, w której były szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker został przedstawiony wraz z amerykańskim finansistą George'em Sorosem jako czarny charakter, chcący sprowadzić do Europy miliony imigrantów. EPL chciała także wyjaśnienia sytuacji Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU). Ta założona przez Sorosa uczelnia przeniosła znaczną część zajęć z Budapesztu do Wiednia z powodu braku umowy z węgierskimi władzami.

Źródło: niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze