Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Uczelnia Sorosa (częściowo) opuszcza Budapeszt i znalazła sobie całkiem niedaleko nową siedzibę…

M.N. 21:14 4 grudnia 2018
Fot. The Duran.com
Central European University zapowiedział przeniesienie się w znacznej części do Wiednia.

Na Central European University (CEU), uczelni założonej przez amerykańskiego miliardera pochodzenia węgierskiego George’a Sorosa, szykują się wielkie, chociaż nie niespodziewane zmiany: od semestru zimowego 2019 r. studenci I roku rozpoczną zajęcia już  w nowej siedzibie CEU, czyli w Wiedniu. Stopniowo do stolicy Austrii przeniesie się znaczna część uniwersytetu, która zajmie budynek dawnego szpitala Otto Wagnera w 14. dzielnicy. W pełni będzie funkcjonować w Austrii już w roku akademickim 2023/2024. 
Burmistrz Wiednia Michael Ludwig (SPÖ, socjaldemokracja) przyjął tę wiadomość entuzjastycznie zapewniając o „przygotowaniu serdecznego przywitania” tej „renomowanej i zorientowanej społecznie uczelni”.

CEU zachowa jednak swoją akredytację jako węgierski uniwersytet (obecnie jest akredytowany zarówno na Węgrzech, jak i w USA) i planuje prowadzić tam działalność naukową i badawczą „tak długo, jak to możliwe”. Obecnie uczelnia kształci 1200 studentów w zakresie takich kierunków jak nauki społeczne czy prawo gospodarcze – łatwo się domyślić po osobie założyciela, co kryje się pod tymi nazwami…

TUTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT!

Źródło: swiato-podglad.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze