Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

TVP wyprodukuje serial o Żołnierzach Wyklętych

kg 8:14 2 marca 2016
FLIKR/CC/DANIEL KRUCZYNSKI
Dyrektor TVP1 Jan Pawlicki poinformował, że Telewizja Polska pracuje nad nowymi serialami historycznymi. Jeden z nich będzie opowiadał o walczącym z NKWD oddziale Żołnierzy Wyklętych. Z kolei drugi będzie poświęcony Brygadzie Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych i zostanie wyemitowany w TVP2.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl projekt serialu fabularnego o Żołnierzach Wyklętych przewidziano wstępnie na trzy sezony. Emisja pierwszej serii planowana jest na jesień 2017 roku.

Serial będzie opowiadać losy fikcyjnego oddziału, który po wkroczeniu Sowietów pozostaje na Kresach Wschodnich i w obronie Polaków toczy walki z NKWD. Następnie przedziera się za Bug, gdzie decyzją dowódcy zostaje zdemobilizowany. Denuncjacje i aresztowania zmuszają jednak żołnierzy do ponownego przejścia do konspiracji i podjęcia walki przeciw UB i KBW.

Chociaż serial będzie opowiadać o losach fikcyjnego oddziału, to znajdą się w nim nawiązania do prawdziwych historii m.in. legendy polskiego podziemia Hieronima Dekutowskiego "Zapory”, a także Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki”.

Z kolei TVP2 pracuje nad adaptacją powieści "Legion” Elżbiety Cherezińskiej, która opisuje epopeję Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Żołnierze NSZ toczyli walki z Niemcami i partyzantką sowiecką.

 

Źródło: wirtualnemedia.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze