Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tusk z prezydentem Słowacji o bezpieczeństwie w regionie

apu 20:24 15 lipca 2014
Flickr/Thomas Quine/CC BY 2.0
Kwestie związane z bezpieczeństwem w naszym regionie, współpraca w ramach NATO oraz Grupy Wyszehradzkiej – to tematy rozmowy premiera Donalda Tuska z prezydentem Słowacji Andrejem Kiską. Kiska przebywa w Warszawie z jednodniową wizytą.

Jak wynika z komunikatu kancelarii premiera, Tusk omówił z Kiską "kwestie związane z bezpieczeństwem w regionie, obronnością i współpracą z NATO, w kontekście wrześniowego szczytu Sojuszu w Newport w Walii". – "Premier Tusk i prezydent Kiska rozmawiali także o współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Słowacja od lipca 2014 r. sprawuje przewodnictwo Grupy Wyszehradzkiej, czyli forum współpracy Polski, Czech, Słowacji i Węgier" – głosi komunikat.

Kiska spotkał się też z prezydentem Bronisławem Komorowskim i marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem.

Debiutujący na scenie politycznej przedsiębiorca i filantrop 51-letni Andrej Kiska wygrał w II turze marcowych wyborów prezydenckich na Słowacji z urzędującym premierem Robertem Fico. Według słowackiej konstytucji uprawnienia prezydenta mają głównie charakter ceremonialny, ale obejmują także blokowanie zgłaszanych przez parlament bądź rząd nominacji niektórych wysokiej rangi funkcjonariuszy państwowych.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze