Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tusk wykorzystuje koronawirusa i zabrał głos ws. wyborów : Epidemia wyklucza kampanię

A.N. 13:09 14 marca 2020
Fot. PAP/Adam Warżawa
Epidemia wyklucza kampanię. Wniosek jest jeden: trzeba przełożyć wybory - napisał w sobotę na Twitterze były premier, szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

"Epidemia wymaga solidarności i jedności. Kampania to konkurencja, wzajemna krytyka, wręcz walka. Epidemia wyklucza kampanię. Wniosek jest jeden: trzeba przełożyć wybory. Za zgodą wszystkich" - głosi zamieszczony w sobotę wpis Tuska na jego oficjalnym profilu na Twitterze.

W sobotę rzecznik rządu Piotr Müller pytany, czy rozważany jest wariant przesunięcia wyborów prezydenckich, które mają się odbyć 10 maja odpowiedział, że "w tej chwili nie ma takich formalnych rozważań, ani faktycznych, ponieważ nie ma stanu formalnego, który by pozwalał na to".

Aczkolwiek - dodał - "tak, jak wiemy sytuacja jest dynamiczna, więc ja dzisiaj nie jestem w stanie zadeklarować, jak będzie to wyglądało". "W tej chwili o przesunięciu wyborów nie ma mowy" - podkreślił Müller.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek, że zdecydowano o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Zawieszone zostają międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Transport cargo działa; towary mają wyjeżdżać i wjeżdżać bez zakłóceń. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy. Polscy obywatele mogą wracać do kraju; będą poddani 14-dniowej domowej kwarantannie.

W związku z zagrożeniem koronawirusem rząd zdecydował o ograniczeniu funkcjonowania centrów i galerii handlowych. Sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie będą czynne. Inaczej działać będą restauracje i bary – zamówienia możliwe tylko na wynos lub z dowozem.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę, że odnotowano kolejne trzy potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie badania laboratoryjnie dały dotąd pozytywny wynik u 84 osób, dwie z nich zmarły.

Źródło: A.N.

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze