Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Turcja ostrzega o możliwości zawieszenia stosunków z Emiratami Arabskimi

ASy 21:30 14 sierpnia 2020
Prezydent TurcjiPixabay
Turecki prezydent Erdogan po wiadomości Donalda Trumpa o pomyślnych negocjacjach Zjednoczonych Emiratach Arabskich z Izraelem powiedział, że przez to Turcja jest w stanie zawiesić relacje z ZAB i odwołać ambasadora tego kraju.

Wcześniej turecki resort dyplomacji wydał oświadczenie, w którym napisano, iż "historia i ludność regionu" nigdy nie zapomni, ani nie wybaczy Emiratom nawiązania stosunków z Izraelem.

Podpisana w czwartek umowa Izraela i Zjednoczonych Emiratów ustanowiła, że Izrael zobowiązuje się "zawiesić” aneksję części okupowanych terytoriów palestyńskich.

Turecki MSZ oznajmił, że Emiraty nie miały prawa podejmować decyzji w imieniu Palestyńczyków ani ich dotyczących, w szczególności spraw mających fundamentalne znaczenie dla Palestyny.

Dziennik "Hill" uznał, że nawiązanie stosunków między Izraelem a ZEA to skuteczne posunięcie administracji USA w ramach prowadzonych przez nie polityki bliskowschodniej. "Economist" zwraca uwagę, że głównym oponentem Emiratów jest teraz Turcja i wspierany przez nią "islam polityczny".

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze