Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trzy miesiące programu 500+. Premier Szydło: Zmieniło się życie wielu Polaków

kg 15:15 1 lipca 2016
Telewizja Republika
Na wspólnej konferencji prasowej premier Beata Szydło wraz z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, minister cyfryzacji Anną Streżyńską oraz ministrem finansów Pawłem Szałamachą podsumowali pierwsze trzy miesiące funkcjonowania programu 500+. – Dla wielu rodzin program 500+ spowodował, że ich życie zmieniło się na plus. Myślę, że to jest wielka satysfakcja, że dzisiaj możemy powiedzieć, że polskie rodziny żyją godnie – powiedziała szefowa rządu.

Premier Szydło podkreśliła, że program 500+ zmienił życie wielu Polaków;. Jak dodała, dzisiaj znika wiele problemów, a w miejscach, gdzie jest duże bezrobocie, zaś rodziny musiały kupować na tzw. zeszyt, to również znikają zeszyty. – Wiele rodzin pojedzie na pierwsze wspólne wakacje, wiele dzieci będzie mogło rozpocząć dodatkowe zajęcia, wiele z nich otrzyma swój pierwszy rower, czy komputer. To także program, który daje ogromne szanse i impuls polskiej gospodarce. Dzięki temu, że ten program trafia do polskich rodzin, to zostaną tutaj wydane pieniądze, które trafią w postaci podatków do budżetu. To kompleksowy program, który tak naprawdę zaczyna dopiero to koło napędowe wzrostu gospodarczego, ale i dobrego poziomu życia rodzin – dodała.

"Jest świadomość, że trzeba inwestować w rodziny"

Szefowa rządu stwierdziła, że obecnie realizowany jest program 500+ i mieszkanie+, ale będą również kolejne programy, ponieważ rząd uznał, że najważniejsza dla Polski jest inwestycja w rodziny. – Jest świadomość, że trzeba inwestować w rodziny. Na zakończenie chcę przytoczyć słowa jednego z listu, który przysłała jedna z mam: "chcę, żeby pani premier wiedziała, że stało się coś niesamowitego, rodziny zostały dowartościowane, ludzie zaczęli nas pozytywnie postrzegać, z szacunkiem i podziwem, tu chodzi o zauważenie naszej pracy" – powiedziała.

Prezes Rady Ministrów dodała również, że z jej punktu widzenia najważniejsze jest to, że program udało się tak szybko wprowadzić w życie. – Są województwa, gdzie wypłacono już ponad 90 proc. środków. To pokazuje, że tam gdzie jest drużyna, to można bardzo dużo osiągnąć – dodała.

"Na 24 czerwca wypłacono ponad 4 mld złotych, które trafiły do polskich rodzin"

Minister Rafalska przypomniała, że dziś jest ostatni moment, kiedy można złożyć wnioski, aby otrzymać z wyrównaniem za trzy miesiące wstecz. Jej zdaniem program 500+, to najlepsza propozycja dla polskich rodzin, która została złożona po transformacji. – Równocześnie jest programem, który może przekonać Polaków do polityków, którzy pokazują, że ich obietnice nie są gołosłowne, że można nam zaufać, że realizujemy swoje założenia. Na 24 czerwca wypłacono ponad 4 mld 100 mln złotych, które trafiły do polskich rodzin – podsumowała.

 

 

"Chcemy, żeby jak największa część pieniędzy trafiła do białej gospodarki"

Z kolei minister Streżyńska podkreśliła, że rząd chciał zapewnić większy komfort składania wniosków, dlatego zapewnił możliwość ich składania z kanałów elektronicznych. – Uruchomiono cztery kanały, z czego trzy były rządowe. Znając ich stan i zawodność wiedzieliśmy, że musimy uruchomić czwarty niezawodny kanał, stąd zaprosiliśmy do współpracy banki. Prawie 600 tysięcy wniosków przeszło przez kanały elektroniczne, z czego 580 tys przez banki – powiedziała.

Minister finansów zapewnił, że rząd trafnie obliczył i zabezpieczył wydatki przeznaczone na program 500+. Jak dodał, z punktu widzenia budżetu państwa przyzwoite jest również wykonanie budżetu za pierwsze pięć miesięcy tego roku. – Pomimo tak znacznej kwoty, która została wydana, zaawansowanie realizacji deficytu jest względnie niewielkie. Za pierwsze pięć miesięcy został zrealizowany w ¼ deficytu założonego na cały rok (…) chcemy, żeby jak największa część pieniędzy trafiła do białej gospodarki – zapewnił.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze