Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trzęsienie ziemi w Chorwacji: prezydent Duda złożył kondolencje dla prezydenta Milanovicia

ASy 18:56 29 grudnia 2020
Prezydent Duda złożył kondolencje dla prezydenta MilanoviciaPAP/Jacek Turczyk
Prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej do prezydenta Chorwacji Zorana Milanovicia napisał dziś słowa współczucia i solidarności z Narodem Chorwackim. Informację o przesłaniu depeszy przekazał we wtorek szef gabinetu prezydenta PR Krzysztof Szczerski.
"Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Chorwację, powodując ofiary śmiertelne i poważne zniszczenia materialne. Pragnę przekazać na Pana ręce najszczersze wyrazy współczucia i solidarności z Narodem Chorwackim" - napisał prezydent Duda w depeszy skierowanej do Zorana Milanovicia.

Andrzej Duda wyraził w depeszy "głęboką nadzieję, że szybko i sprawnie przeprowadzona akcja ratunkowa pozwoli uratować spod gruzów wszystkie osoby, które mogą jeszcze czekać na pomoc".

Wstrząsy odczuwalne poza krajem

Epicentrum trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,3 znajdowało się w odległości 3 km od liczącego ponad 15 tys. mieszkańców miasta Petrinja, 47 km na południe od Zagrzebia. Wstrząsy były odczuwalne w całej Chorwacji, a także daleko poza jej granicami.

Ofiary

W mieście Petrinja zginęła 13-letnia dziewczynka - była ona pierwszą ofiarą śmiertelną kataklizmu.

Po kilkudziesięciu minutach pojawiły się doniesienia o kolejnych ofiarach - najpierw o 20-letnim mężczyźnie, który poniósł śmierć w niewielkiej miejscowości Majske Poljane, w pobliżu miasta Glina, ok. 10 km od Petrinji. Chorwackie media podają, że w trzęsieniu ziemi zginęło co najmniej pięć osób. Dziesiątki osób są ranne.

W Petrinji i okolicznych miejscowościach trwa akcja ratunkowa. Gruzy zawalonych budynków przeszukują służby ratownicze z psami, wyszkolonymi do poszukiwania żywych osób. Zdjęcia zamieszczane w chorwackiej prasie pokazują ogrom zniszczeń - zawalone budynki, sterty połamanych konstrukcji i pierwsze zapalone znicze, które pojawiają się na gruzach.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze