Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trzaskowski za zaostrzeniem prawa aborcyjnego i związkami partnerskimi? "Diabeł tkwi w szczegółach"

A.N. 19:41 31 maja 2020
Facebook/Rafał Trzaskowski
W wywiadzie dla Super Expressu kandydat PO na prezydenta odniósł się do tego, jak postąpi jeśli na jego biurku znajdą się ustawy budzące szerokie kontrowersje w społeczeństwie jak m.in. ta, dotycząca zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

Kandydat PO na prezydenta  udzielił wywiadu dla  "Super Expressu", w którym przyznał, że długo zastanawiał się, czy kandydować.  – Myślałem nad nią sześć dni, bo byłem przygotowany na realizację pełnego programu w Warszawie, ale sytuacja w Polsce dojrzała do tego, że trzeba było to wyzwanie podjąć – powiedział.

Rafał Trzaskowski odpowiedział także, co zrobi jeśli na jego burko trafi ustawa dotycząca aborcji czy związków partnerskich. 

– Chcę zadbać o związki partnerskie i chcę dbać o prawa kobiet i bronić mniejszości przed przejawami nienawiści – zapowiedział. – Nie jestem natomiast zwolennikiem zaostrzania prawa aborcyjnego. To jasne. Dziś w kampanii wyborczej otwieranie debaty o aborcji zakończyłoby się jednak wyłącznie awanturą polityczną – dodał. Jak podkreślił, wzbrania się przed mówieniem, czy zawetuje ustawę X czy Y, bo "diabeł zawsze tkwi w szczegółach". – Dziś ludzie żyją problemami podstawowymi - czy nadal będą mieli pracę, czy ich bliscy są bezpieczni… – wskazywał prezydent Warszawy.

Źródło: SE

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze