Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trwa drugi dzień Air Show w Radomiu. Wyjątkowe pokazy na 100-lecie Niepodległości [ZOBACZ]

PR 17:17 26 sierpnia 2018
www.mon.gov.pl
Trwa drugi dzień Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu. Mimo deszczowej pogody na lotnisku pojawiły się tłumy miłośników lotnictwa.

 

Prognozy pogody dla Radomia nie są jednak optymistyczne. Padać ma przez cały dzień. Jest też dość chłodno i wietrznie - temperatura może się wahać od 12 do 15 st. C. Pokazy już się rozpoczęły. 

- Jesteśmy przygotowani na elastyczność, jeżeli chodzi o program i dostosowanie go do pogody - powiedział radca-koordynator ds. Air Show gen. Krzysztof Żabicki.

- Byłoby świetnie, jeśli udałoby się nam zrealizować cały program, tak jak w pierwszym dniu pokazów - zaznaczył. 

W sobotę na lotnisko - ze względu na pogodę w kraju - nie doleciała jedynie cywilna grupa akrobatyczna Żelaźni. 

Żabicki podkreślił, że lotnicze zespoły akrobatyczne mają przygotowanych kilka wariantów pokazu. - Wszystko zależy od pułapu chmur. W sobotę trzeba było z niektórych figur zrezygnować, zwłaszcza tych wysokich, ponieważ, jeśli samoloty latają w ugrupowaniu pełnym, to nie mogą wchodzić w chmury, jeżeli nie widzą siebie wzajemnie - wyjaśnił Żabicki.

Jeśli pogoda nie poprawi się na tyle, by mogły odbyć się pokazy w powietrzu, widzom pozostanie zwiedzanie wystawy statycznej, na której oprócz samolotów można zobaczyć także sprzęt wojskowy. Organizatorzy przygotowali też strefy tematyczne, m.in. poświęconą historii Dywizjonu 303 oraz strefę foto, w której można porozmawiać z pilotami i zrobić pamiątkowe zdjęcia. 

Air Show to największa impreza lotnicza w kraju i jedna z większych w Europie. W sobotę pokazy obejrzało ponad 80 tys. osób. Tegoroczne Air Show wpisuje się w obchody 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. Udział w pokazach biorą piloci z 22 państw. Prezentowanych jest ponad 100 samolotów. Największe zainteresowanie publiczności budzą popisy zespołów akrobacyjnych. W tym roku w Radomiu można ich zobaczyć 12. Są to grupy akrobacyjne, m.in. z Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Finlandii, Chorwacji, Łotwy, Jordanii i z Pakistanu. 

Źródło: mon.gov.pl, twitter, IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze