Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump: Wiemy gdzie jest kolejny przywódca Państwa Islamskiego

A.N 7:11 13 listopada 2019
Flickr
- Stany Zjednoczone wiedzą, gdzie znajduje się trzeci rangą dowódca dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) - ogłosił we wtorek prezydent Donald Trump.

Prezydent USA ogłosił, że Amerykanie zlokalizowali trzeciego rangą w przywódczej strukturze przedstawiciela IS. 

Donald Trump nie zdradził jednak jego  tożsamości, natomiast Agencja Reutera przypomina, że pojawiły się ostatnio informacje, że USA poszukują Abu Ibrahima al-Haszemiego al-Kuraisziego, który stanął na czele IS po śmierci Bagdadiego.

Abu Bakr al-Bagdadi zginął 27 października podczas operacji przeprowadzonej przez amerykańskie siły specjalne.

Lider IS - organizacji, która w szczytowym okresie kontrolowała obszar rozciągający się od północy Syrii wzdłuż rzek Tygrys i Eufrat do obrzeży stolicy Iraku, Bagdadu - wpadł w pułapkę zastawioną przez Amerykanów. Według informacji, jakimi dysponował amerykański wywiad, Bagdadi ukrywał się przy granicy iracko-syryjskiej. Zabito go jednak kilkaset kilometrów od tego miejsca - w pobliżu granicy Syrii z Turcją.

Bagdadi wysadził się w powietrze, gdy zorientował się, że nie zdoła wymknąć się z okrążenia. Jego śmierć potwierdziło następnie IS. Według przedstawicieli rządu USA szczątki Bagdadiego zostały pochowane w morzu z zachowaniem muzułmańskiego obrządku.

Kilka dni po ogłoszeniu przez Amerykanów śmierci Bagdadiego Donald Trump poinformował też, że podczas operacji sił specjalnych w Syrii amerykańscy żołnierze zabili prawdopodobnego zastępcę szefa IS. Nie podał nazwiska tego dżihadysty.

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze