Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump uderzył w Huawei i jego dostawców. Wstrzymano około 150 licencji

mm 11:57 18 stycznia 2021
K. Dambrāns/Flickr.com
W ostatnich dniach kadencji prezydenta Donalda Trumpa jego administracja powiadomiła dostawców Huawei, m.in. firmę Intel, o odrzuceniu dużej części licencji na handel.

Przedstawiciele branży stwierdzili, że kilka departamentów wciąż pracuje nad „konsekwentnym stosowaniem polityki licencyjnej w sposób chroniący bezpieczeństwo narodowe USA i interesy polityki zagranicznej". Stowarzyszenie Przemysłu Półprzewodników poinformowało, że Departament Handlu USA ma zamiar odrzucić znaczną liczbę licencji eksportowych do Huawei, a także cofnąć wydane wcześniej zezwolenia.

Producenci najpierw otrzymają informację o „intencji odmowy”, na którą mogą odpowiedzieć w ciągu 20 dni. Następnie Departament Stanu ma 45 dni na ostateczny werdykt,od którego firma może się odwołać w ciągu kolejnych 45 dni. Wtedy sprawę rozpatrzy już jednak administracja Joego Bidena.

Przed ostatnią decyzją firmy czekały na wydanie około 150 licencji na towary i technologie o wartości 120 miliardów dolarów. Aktualnie zostały one wstrzymane, bo nie wiadomo, czy powinny zostać przyznane. Kolejne wnioski na transakcje o wartości 280 miliardów dolarów dla Huawei nadal nie zostały nawet rozpatrzone.

Źródło: reuters.com, dobreprogramy.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze