Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump krytykuje burmistrzów z Partii Demokratycznej: nie potrafią przywrócić porządku w swoich miastach

ASy 19:57 1 września 2020
Trump skrytykował burmistrzów z Partii Demokratycznej, za to, że nie potrafią przywrócić porządku w swoich miastachPikist
Prezydent Donald Trump skrytykował burmistrzów z Partii Demokratycznej, za to, że nie potrafią przywrócić porządku w swoich miastach. Prezydent USA wyraził takie stanowisko po tym, jak kilka dni temu w Kenoshy doszło do poważnych zamieszek.

Chodzi o sprawę postrzelenia przez policjanta czarnoskórego mężczyzny Jacoba Blake’a. Protesty przeradzały się w gwałtowne starcia z policją. Dochodziło do palenia budynków i samochodów.

W ubiegłym tygodniu 17-latek, który przybył z karabinem, by pilnować porządku, zastrzelił dwóch protestujących. Jego adwokat twierdzi, że działał w obronie własnej.

Donald Trump powiedział, że udaje się do Kenoshy głównie po to, by podziękować policji i Gwardii narodowej za przywrócenie porządku.

Prezydent wyraził oburzenie zastrzeleniem na ulicach miasta Portland jednego ze swoich zwolenników, który brał udział w kontrmanifestacji przeciwko protestom Black Lives Matter:

– Zastrzelili go na ulicy, to była egzekucja. On był religijnym człowiekiem – mówił Trump przed wylotem z Kenoshy.

Źródło: tvp.info, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze