Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump i Biden świętują! Szczepionka na koronawirusa opracowana przez Pfizer i BioNtech skuteczna w 90%

IK 15:37 9 listopada 2020
Trump i Biden świętują wikipedia.org
Trump i prezydent Joe Biden świętowali wiadomość, że szczepionka na koronawirusa opracowywana przez Pfizer i BioNTech okazała się w ponad 90% skuteczna w zapobieganiu COVID-19 w badaniu klinicznym III fazy.

Rozwój ten jest znaczącym krokiem w kierunku zwalczania globalnej pandemii w czasie, gdy w wielu obszarach obserwuje się wzrost liczby zakażonych.

- Poruszenie na giełdzie, wkrótce szczepionka. 90 proc. skuteczności. Co za wspaniały news - napisał Donald Trump na swoim Twitterze

Biden

Biden również świętował sukces procesu, ale także ostrzegł, że pandemia pozostaje problemem i prawdopodobnie będzie nim jeszcze przez wiele miesięcy.

- Gratuluję wspaniałym kobietom i mężczyznom, którzy pomogli dokonać tego przełomu i dali nam powód do nadziei - powiedział Biden w oświadczeniu.

- Jednocześnie ważne jest, aby zrozumieć, że do zakończenia walki z COVID-19 trzeba jeszcze kilka miesięcy. Ta wiadomość została ogłoszona wcześniej przez przedstawicieli branży, którzy przewidują zatwierdzenie szczepionki do końca listopada. Nawet, jeśli to zostanie osiągnięte, a niektórzy Amerykanie zostaną zaszczepieni jeszcze w tym roku, minie jeszcze wiele miesięcy, zanim będą powszechne szczepienia w tym kraju - dodał.

Następnie, Biden przypomniał Amerykanom, aby nadal nosili maski i praktykowali dystans społeczny oraz inne środki zapobiegawcze.

Szczepionka wymaga dwóch dawek, a badanie, które rozpoczęło się 27 lipca, obejmowało 38 955 uczestników, którzy otrzymali drugą dawkę w niedzielę.

Szefowie firm Pfizer i BioNTech świętowali swój przełom, jako powód do nadziei.

- Dzisiaj jest wielki dzień dla nauki i ludzkości. Pierwszy zestaw wyników naszego badania Fazy 3 szczepionki COVID-19 dostarcza wstępnych dowodów na to, że ta szczepionka może zapobiegać COVID-19 - powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Pfizer, dr Albert Bourla. 

- Osiągamy ten decydujący kamień milowy w naszym programie rozwoju szczepionek w czasie, gdy świat potrzebuje tego najbardziej, a wskaźniki zakażeń ustanawiają nowe rekordy, szpitale są bliskie nadwyżki mocy produkcyjnych, a gospodarki walczą o ponowne otwarcie. Dzięki dzisiejszym wiadomościom jesteśmy o krok bliżej do zapewnienia ludziom na całym świecie tak potrzebnego przełomu, który pomoże zakończyć ten globalny kryzys zdrowotny - podsumował.

Dyrektor generalny i współzałożyciel BioNTech, prof. Ugur Sahin, nazwał wynik procesu „zwycięstwem innowacji, nauki i globalnej współpracy”.

- W czasie drugiej fali koronwairusa i życia w zamknięciu, jeszcze bardziej doceniamy, jak to ważny kamień milowy na naszej drodze do zakończenia tej pandemii i odzyskania przez nas wszystkich poczucia normalności - dodał prof. Ugur Sahin.

Kiedy? 

Firmy spodziewają się wyprodukować aż 50 milionów dawek szczepionki w tym roku i do 1,3 miliarda w przyszłym roku.

 

 

 

Źródło: Fox News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze