Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trener siatkarzy Heynen zakażony koronawirusem

ASy 12:00 6 listopada 2020
Vital Heynen/Twitter
Trener reprezentacji Polski siatkarzy Vital Heynen poinformował, że miał pozytywny wynik testu na Covid-19. Wcześniej w prowadzonej przez Belga Sir Safety Conad Perugii stwierdzono 12 przypadków zakażenia.

W czwartkowy wieczór na stronie Perugii podano komunikat, że zachorował jeden z członków sztabu szkoleniowego. Nie ujawniono, o kogo chodzi, ale w piątek zrobił to sam Heynen.


"Prawie cały mój zespół ma pozytywny wynik testu na Covid-19 a ja nie? Może nie jestem wystarczająco blisko niego. Ale od wczoraj należę do tej samej grupy. Jestem »pozytywny«. Oczywiście, przebywam na kwarantannie, z łagodnymi objawami lub bez nich. Mam jedynie dziwne uczucie w głowie, ale to mam zawsze" - napisał żartobliwie na Twitterze trener mistrzów świata.

W czwartek włoska federacja siatkarska (FIPAV) zawiesiła do końca roku większość krajowych rozgrywek z powodu dużego przyrostu zakażeń Covid-19 i wprowadzanych przez tamtejszy rząd obostrzeń. Wyjątek stanowią ekstraklasa kobiet i mężczyzn, za których organizację odpowiada odrębna spółka. Jak zaznaczono w komunikacie FIPAV, nadal mogą odbywać się treningi, o ile będą przestrzegane przepisy krajowe oraz lokalne.

"Decyzja obowiązuje do końca roku. Wznowienie rywalizacji powinno nastąpić w styczniu, z uwzględnieniem koniecznych zmian w systemie rozgrywek" - zastrzeżono.

Na razie w męskiej Serie A tylko kilka meczów zostało przełożonych z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zgodnie z przepisami spotkanie może się odbyć, jeśli w drużynie są maksymalnie trzy przypadki. Przy czym pozostali członkowie zespołu muszą potem przejść testy i jeśli te dadzą wynik negatywny, to wtedy dopiero zostaną dopuszczeni do gry.

Źródło: polsatnews.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze