Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tomasz Zdzikot: Udział w akcji jest kolejnym krokiem w ramach naszych działań społecznej odpowiedzialności. Poczta Polska sadzi drzewa

IK 17:33 20 października 2020
Poczta Polska sadzi drzewawikipedia.org
Pracownicy poczty posadzili 462 drzewa w 462. rocznicę powołania Poczty Polskiej. Wydarzenie to będzie nie tylko doskonałym sposobem uczczenia święta Poczty Polskiej, ale również okazją do wsparcia działań podniesienia lesistości w Polsce.

462 drzewa w 462. rocznicę powołania Poczty Polskiej

Pracownicy Poczty Polskiej z Bydgoszczy posadzili niemal pół tysiąca drzew. To nie przypadkowa liczbo, bo nawiązuje ona do 462. rocznicy powołania Poczty Polskiej przez Zygmunta II Augusta 18 października w roku 1558. Inspiracją dla Poczty Polskiej była akcja #sadziMY, zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i prowadzona pod Jego patronatem. Propagowanie sadzenia lasów nawiązuje do ważnego nurtu proekologicznego, zdobywającego entuzjastów wśród ludzi bez względu a ich wiek, wykształcenie, czy zasobność.

– Udział w akcji jest kolejnym krokiem w ramach naszych działań społecznej odpowiedzialności biznesu nierozerwalnie związanych ze strategią biznesową firmy i opierającą się na czterech filarach, czyli pracownikach, klientach, społeczeństwie i środowisku naturalnym. W każdym z tych obszarów prowadzone są działania, które świadczą o tym, że Poczta Polska stara się rozwijać zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju - zaspokajania potrzeb i zobowiązań wobec państwa, klientów i pracowników. Wierzę, że zasadzone drzewa w przyszłości będą nie tylko okazami przyrody, ale również rocznicowym, zielonym pomnikiem historii Poczty – mówi Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

Wirtualny bieg

W tym roku w związku z pandemią Pocztowcy uczcili swoje święto także pierwszym w historii firmy ogólnopolskim, otwartym Wirtualnym Biegiem Poczty Polskiej – biegnieMY osobno, pomagamy wspólnie, który jest również okazją do wsparcia podopiecznych Fundacji Pocztowy Dar.

W zakresie ochrony środowiska Poczta Polska realizuje również szereg innych działań m.in. na rzecz elektromobilności. Poczta Polska jest jedną z największych firm transportowych w Polsce dysponującą flotą 5 tys. samochodów dostawczych. Do pocztowej floty dołączy tysiąc wyleasingowanych nowych aut. Wymiana floty przyniesie w efekcie w 2022 roku zmniejszenie emisji CO2 o ok. 600 ton rocznie, zaś wymiana kolejnych aut pozwoli w roku 2025 na osiągnięcie tego zmniejszenia na poziomie 2400 ton.

Prace dodatkowe

Ponadto w Spółce realizowana jest modernizacja oświetlenia w pocztowych sortowniach. W latach 2017 i 2018 zredukowano sumaryczne zużycie energii elektrycznej w Poczcie Polskiej o ok. 6 500 000 kWh corocznie. Redukcja zużycia energii przełożyła się na zmniejszenie kosztów z tego tytułu, jak również na niższą emisję CO2 o blisko 5,4 tys. ton również corocznie.

Spółka dokonuje również modernizacji placówek pocztowych w zakresie wymiany wyeksploatowanych kotłów węglowych, olejowych i gazowych. Dzięki takim działaniom uzyskano spadek emisji rocznej CO2 ze spalania paliw w instalacjach kotłowni budynków o ponad tysiąc ton w roku 2019 w porównaniu do 2018 r.

Systematycznie ograniczane są również ilości odpadów przez racjonalne gospodarowanie wykorzystywanymi zasobami, wykorzystywanie surowców odnawialnych, ekologiczne technologie, zbiórkę surowców czy utylizację odpadów. Za pośrednictwem sklepu internetowego, oferującego m.in. koperty, pudełka, taśmy pakowe, Poczta Polska sprzedaje także ekologiczne produkty, biodegradowalne i nietoksyczne, bezpieczne dla środowiska, produkowane z surowców odnawialnych i wtórnych, które mogą być odzyskane w procesie recyklingu.

Źródło: Poczta Polska

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze