Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

To już rok... Wspominamy śp. Jana Olszewskiego!

M.N. 8:31 7 lutego 2020
Jan Olszewski / Mariusz Troliński/Gazeta Polska
W piątek mija rok od śmierci Jana Olszewskiego, premiera rządu w latach 1991-1992, doradcy prezydenta Lecha Kaczyńskiego i obrońcy opozycjonistów w procesach politycznych w PRL- u. W 2009 roku został odznaczony Orderem Orła Białego. Zmarł 7 lutego ubiegłego roku w wieku 88 lat. Msza święta w intencji śp. premiera Jana Olszewskiego zostanie odprawiona w Katedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie dziś o godzinie 19:00.

Jan Olszewski był patriotą, mężem stanu, obrońcą opozycjonistów w PRL-u, premierem pierwszego niekomunistycznego rządu. Po latach sam przyznał, że obejmując urząd premiera w 1991 r. miał świadomość, że rzuca wyzwanie siłom politycznym, które nie godziły się na planowane zmiany.

 

- Albo oni, albo my. Dlatego w pierwszym wystąpieniu przed Sejmem RP wyraźnie powiedziałem: oto kończy się tego dnia polityka Okrągłego Stołu - wspominał po latach Jan Olszewski.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił, że choć rząd Jana Olszewskiego działał krótko, zdołał dużo zrobić dla Polski. - Obronił Polskę przed uzależnieniem od Rosji. Jednocześnie rozpoczął taki zdecydowany marsz na Zachód - podkreślił Jarosław Kaczyński.

W pierwszą rocznicę śmierci Jana Olszewskiego na jego grobie na wojskowych Powązkach wiązanki kwiatów złożą przedstawiciele prezydenta, premiera i marszałka Sejmu. O godzinie 19 w warszawskiej archikatedrze zostanie odprawiona msza święta w jego intencji.

Msza święta w intencji śp. premiera Jana Olszewskiego zostanie odprawiona w Katedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie dziś o godzinie 19:00. - informują Rodzina i Przyjaciele.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze