Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

To już dzisiaj! Ósmoklasiści zaczynają egzaminy

M.N. 9:10 16 czerwca 2020
pixabay.com
Prawie 348 tys. uczniów ostatnich klas podstawówki zmierzy się z egzaminem ósmoklasisty. Dziś język polski. Egzamin ze względu na epidemię odbywa się prawie dwa miesiące później i z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa sanitarnego.

Dyrektor szkoły podstawowej nr 25 w Warszawie Tomasz Ziewiec poinformował, że uczniowie przy wejściu do szkoły powinni być w maseczkach i ustawić się w kolejce co półtora metra. 

– Będą wpuszczani jednym wejściem do szkoły, tutaj będzie się odbywała dezynfekcja rąk, informacja, w której sali będzie pisany egzamin – powiedział dyr. Ziewiec. Uczniowie będą musieli przynieść swój długopis, a na matematykę swoje przybory: ekierkę, linijkę i cyrkiel. 

Dyrektor mówi, że uczniowie powinni przyjść z do szkoły z przekonaniem, że będą się tu czuli bezpieczni, że szkoła jest zdezynfekowana i przygotowana na ich przyjęcie.

– Że wszyscy z sympatią oczekują ich przyjścia tutaj, a więc powinni czuć się komfortowo. Że jest to czas, w którym czekamy na nich, że stwarzamy im warunki właściwe do tego, żeby ten egzamin napisali, żeby się nie stresowali – dodał Tomasz Ziewiec. 

W środę odbędą się egzaminy z matematyki, a w czwartek z języka obcego.

Źródło: IAR, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze