Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

To chore! Jachira: Chcę ochrony życia dzików od poczęcia

A.N 18:53 19 grudnia 2019
zrzut ekranu z serwisu You Tube
Trwa walka z wisrusem afrykańskiego pomoru świń, który w szczególny sposób zagraża hodowli trzody chlewnej w Polsce. Eksperci przekonują, że przepisy umożliwiające odstrzał dzików powinny zostać wprowadzone jak najszybciej. Przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa Robert Telus z Prawa i Sprawiedliwości zaapelował do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o potraktowanie jako pilnej specustawy dotyczącej walki z afrykańskim pomorem świń. W obronie dzików stanęła skandalistka Klaudia Jachira, która porównała zwierzęta do... nienarodzonych dzieci.

Projekt  autorstwa PiS ma ułatwić przeprowadzenie sanitarnego odstrzału dzików. Do walki z ASF mają zostać włączeni funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych, którzy mają uprawnienia myśliwskie.

Do marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego, zaapelował  przewodniczący komisji rolnictwa, Robert Telus z Prawa i Sprawiedliwości, by Izba Wyższa zrobiła wszystko, by nie opóźnić wprowadzenia specustway.

Projekt zmieniający przepisy w dziewięciu innych ustawach, ułatwiający zwalczanie ASF, złożyli we wtorek posłwie PiS. Pierwsze czytanie odbyło się już następnego dnia. Komisje środowiska i rolnictwa po rozpatrzeniu projektu zarekomendowały przyjęcie go przez Sejm. Posłowie opozycji zgłosili poprawki mniejszości. Drugie czytanie projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt odbędzie się w czwartek.

Swoje oburzenie wobec odstrzału dzików wyraziła posłanka KO, skandalistka Klaudia Jachira, która porównała dziki do nienarodzonych dzieci:

– W czym my, ludzie w XXI wieku, jesteśmy lepsi od tych dzików, od zwierząt? W tym, że chcemy zabijać bezbronne zwierzęta, często lochy ciężarne? Państwo tyle mówią o ochronie życia od poczęcia. To dotyczy całego gatunku ludzkiego czy całej przyrody? W czym jesteśmy lepsi? – grzmiała Jachira. 

Sprawę, w rozmowie z portalem telewizjarepublika.pl skomentował Główny Lekarz Weterynarii Bogdan Konopka:

– Walka z ASF to prawdziwa wojna. Proponowałbym, żeby ci którzy nie wiedział o czym mowa zamilkli i nie przeszkadzali służbom w działaniu – zaznaczył. Źródło: Telewizja Republika/IAR/tvp.info/MEDIA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze