Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Timmermans będzie miał kłopoty? Złożono na niego doniesienie

pmb 7:38 22 lutego 2019
Flickr/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Sekcja ścigania przestępstw w Rumunii otrzymała doniesienie na wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa oraz komisarz ds. sprawiedliwości Vierę Jourovą – informują media w Rumunii.

Jak informuje strona digi24.ro, oskarżenie dotyczy prokuratora generalnego Rumunii Augustina Lazara oraz szefowej przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Bukareszcie Angeli Cristea. Oskarżeni są o zorganizowanie grupy przestępczej, nadużycie władzy, fałszerstwo, a także przekazywanie nieprawdziwych informacji.

Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że rumuńscy i komisyjni urzędnicy, którzy pracowali nad najnowszym raportem w ramach mechanizmu współpracy i weryfikacji (CVM), złamali prawo

– Dowiedzieliśmy się z mediów, że rumuńskie władze uruchomiły postępowanie karne przeciwko kilku urzędnikom KE w sprawie działań wykonywanych przez nich w ramach pełnionego urzędu. Oczywiście nie komentujemy krajowych postępowań, ale chcielibyśmy przypomnieć władzom Rumunii, że wszyscy urzędnicy KE, gdy wykonują swoją pracę, odpowiadają przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, a krajowe władze nie mają w tej kwestii jurysdykcji – powiedział rzecznik KE Margaritis Schinas.

 

Źródło: niezalezna.pl/telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze