Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Time” z listą 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Wśród nich zakonnica Norma Pimental

ASy 18:48 26 września 2020
Zakonnicę wyróżnił amerykański magazyn TimeAntoine Mekary/i.Media
Wśród stu najbardziej wpływowych osób w 2020 roku amerykański magazyn „Time” wymienił katolicką zakonnicę siostrę Normę Pimentel. Wyróżnienie dla zakonnicy zostało przyznane za jej zaangażowanie na rzecz uchodźców.

- Jako dyrektorka “Catholic Charities of the Rio Grande Valley” s. Norma Pimentel czyniła starania, aby ludziom potrzebującym zapewnić dach nad głową, żywność, dać schronienie i pociechę - stwierdził Castro.

Podkreślił, że w ten sposób zakonnica ze zgromadzenia Misjonarek Jezusa Chrystusa oraz jej organizacja mogły pomóc ponad stu tysiącom osób.

„Siostra Pimentel od 30 lat jest na pierwszym froncie miłosierdzia i pomaga migrantom, szukającym schronienia w USA, na granicy między Teksasem i Meksykiem”-  czytamy we fragmencie opublikowanej przez magazyn „Time”. Laudacja jest słowami byłego teksańskiego senatora ds. budownictwa mieszkaniowego i rozwoju miast Juliána Castro.

Siostra Pimentel w nominacjach magazynu znalazła się jako pierwsza kobieta związana z kościołem katolickim. Na liście przez długi czas w latach 2013-2017 oraz w 2019 roku znajdował się papież Franciszek.

S. Norma jest dzieckiem meksykańskich uchodźców, wyrastała w USA i Meksyku.

- Wszyscy jesteśmy jednym ludem Bożym. Wszyscy jesteśmy ludem Bożym, ludźmi kierowanymi przez obecność Boga w nas samych i innych. Kiedy widzimy ludzkie cierpienie, nie możemy się odwrócić plecami, musimy zareagować - powiedziała w odpowiedzi na wyróżnienie.

 

Źródło: aleteia.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze