Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Theresa May: Chcemy wzmocnić więzi między Polakami a Brytyjczykami

MD 18:48 28 listopada 2016
Telewizja Republika
Relacje między Polską a Wielką Brytanią są ważne z punktu widzenia dobrobytu i bezpieczeństwa naszych krajów. Kiedy Wielka Brytania wychodzi z UE tym bardziej zależy mi, by wzmocnić te relacje.Powtórzyłam również deklarację utrzymania praw dla Polaków na Wyspach po Brexicie, o ile prawa Brytyjczyków w UE będą zagwarantowane - mówiła premier Wielkiej Brytanii, Theresa May, po polsko-brytyjskich konsultacjach międzyrządowych w Londynie.

- Relacje między Polską a Wielką Brytanią są ważne z punktu widzenia dobrobytu i bezpieczeństwa naszych krajów. Kiedy Wielka Brytania wychodzi z UE tym bardziej zależy mi, by wzmocnić te relacje. Polska jest naszym najlepszym partnerem handlowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Handel dwustronny podwoił się w ciągu dekady i dlatego chcemy wspierać nasze biznesy. Nasze rządy chcą zebrać przedsiębiorców z Polski i Wielkiej Brytanii, aby mogli podzielić się doświadczeniami w dziedzinie regulacji, technologii, innowacji - zapowiedziała premier Wielkiej Brytanii.

- Realizujemy także wspólny projekt naukowo-badawczy, czyli centrum doskonałości akademickiej w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego. W projekt zaangażowany jest Uniwersytet Oksfordzki oraz Uniwersytet Warszawski. Chcemy także wzmocnić więzi między Polakami a Brytyjczykami - dodała Theresa May.

- Rozmawialiśmy o tym, jak należy współpracować, by nasi obywatele czuli się bezpiecznie. Jesteśmy bardzo zaangażowani w NATO, zastanawialiśmy się, jak przeciwdziałać agresji rosyjskiej wzmacniając wschodnią flankę NATO. Dziś mogę powiedzieć, że mamy plany wysłania tam 150 żołnierzy z brygady lekkich dragonów, a także brygady opancerzonej na wschód Polski. Uzgodniliśmy współpracę dotyczącą pierwszego traktatu polsko-brytyjskiego w zakresie obronności - stwierdziła May.

- Powtórzyłam deklarację utrzymania praw dla Polaków na Wyspach po Brexicie, o ile prawa Brytyjczyków w UE będą zagwarantowane - powiedziała brytyjska premier.

 

 

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze