Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Terytorialsi z Braniewa ukończyli swoją "szesnastkę"

ASy 8:57 23 sierpnia 2020
Pętla taktyczna żołnierzy z Braniewa43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie
W sobotę żołnierze odbywający szkolenie podstawowe w 43 Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie ukończyli ćwiczenia w pętli taktycznej. Żołnierze już jutro złożą uroczystą przysięgę wojskową, a służyć będą w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony terytorialnej im. kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga ps. „Szczerbiec”.

Celem egzaminu zwieńczającego tzw. „szesnastkę” jest przede wszystkim sprawdzenie poziomu wyszkolenia, sprawności bojowej oraz odporności psychofizycznej żołnierzy w warunkach poligonu. Pętla taktyczna ma na celu sprawdzenie zachowania oraz działania żołnierza na polu walki.

Weryfikuje się wtedy umiejętności realizacji wybranych zadań taktycznych. Poprzez przeprowadzenie sprawdzianu strzeleckiego zweryfikowana zostaje umiejętność bezpiecznego posługiwania bronią oraz realizacja zadań bojowych żołnierzy.

Egzamin odbył się na terenie o zróżnicowanym ukształtowaniu z licznymi pagórkami i ciekami wodnymi tak, by jak najbardziej przypominał działanie w strefie bojowej. Żołnierzy sprawdza się także pod kątem efektywnej ewakuacji rannego z pola walki wykorzystując przy tym środki pozoracji. Zmusza się tym samym szkolonych do podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym do zaistniałej sytuacji.


22.08.2020__ptla_taktyczna_8_670

22.08.2020__ptla_taktyczna_54_670

 

22.08.2020__ptla_taktyczna_25_670

Źródło: materiał nadesłany przez rzecznika 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze