Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Terytorialsi wspierają drugą edycję akcji #ObiadyDlaBohaterów

JK 12:41 8 listopada 2020
Terytorialsi pomagaja seniorom.Wojska Obrony Terytorialnej
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej aktywnie zaangażowali się w drugą edycję akcji #ObiadyDlaBohaterów. Podobnie jak wiosną w ramach akcji wspierani są kombatanci w całym kraju.

Dzięki wsparciu żołnierzy WOT do kombatantów dostarczane są posiłki, zakupy, leki i pomoc. To właśnie samotność w tym czasie doskwiera najbardziej, dlatego jak często podkreślają sami kombatanci, najważniejsze jest dla nich spotkanie, rozmowa i kontakt z wolontariuszami i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Organizatorami akcji #ObiadyDlaBohaterów jest „Fundacja nie zapomnij o nas”, „Stowarzyszeniem Odra-Niemen” oraz „Stowarzyszeniem im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego”.

Wsparcie seniorów, a w tym kombatantów to jeden z priorytetów realizowanych obecnie przez żołnierzy WOT działań w ramach operacji „Trwała Odporność”.

- Od początku pandemii Zespół ds. Kombatantów i żołnierze każdego z batalionów są zaangażowani w dostarczanie posiłków dla naszych bohaterów w całym województwie — mówi mjr Bogumił Krupiński, koordynator Zespołu ds. Kombatantów w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. —Dziś też jesteśmy z naszymi bohaterami. Aktualnie żołnierze dostarczają ponad 20 posiłków, a już od 11 listopada będzie ich ponad 30. Jesteśmy również otwarci na indywidualne potrzeby kombatantów. Są to osoby starsze, o których szczególnie musimy zadbać bo z wiadomych przyczyn powinni zostać w domach i unikać kontaktów.

Wsparcie seniorów było pierwszym zadaniem jakiego podjęli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej po pojawieniu się pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. Działania te są prowadzone już od 6 marca br. Wsparcie seniorów, w tym kombatantów jest realizowane najczęściej we współpracy i na wniosek ośrodków pomocy społecznej lub organizacji pozarządowych. Do końca września br. żołnierze WOT  dostarczyli do potrzebujących: blisko 350 tys. paczek z żywnością, zrealizowali też 6260 transportów przewożąc z banków żywności do regionalnych i lokalnych punktów dystrybucji  47 190 ton towarów.

9_670_06

 

6_670_17

Źródło: Wojska Obrony Terytorialnej

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze