Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Terytorialsi pobierają próbki do testów na Covid-19. Wkrótce punkty drive-thru w całej Polsce

JJ 14:15 22 października 2020
Żołnierze 62 batalionu lekkiej piechoty z Radomia uruchomili mobilny punkt pobrań wymazówmedia.terytorialsi.wp.mil.pl
Na terenie Wojskowego Ośrodka Sportowego przy ulicy Lubelskiej w Radomiu ruszył dziś rano mobilny punkt pobrań wymazów do testów na obecność koronawirusa, uruchomiony przez żołnierzy 6. Mazowieckiej Brygady OT.

Terytorialsi, przy wsparciu żołnierzy wojsk operacyjnych, zgodnie z ogłoszoną niedawno decyzją premiera Mateusza Morawieckiego już wkrótce mają całkowicie przejąć kontrolę nad pobieraniem wymazów w Polsce. Mobilne punkty pobrań, takie jak ten w Radomiu, mają zostać utworzone w każdym województwie, a ich liczba będzie uzależniona od potrzeb danego regionu.

– Procedura pobierania wymazów metodą potokową z pojazdów lub pieszo jest realizowana przez żołnierzy WOT już od wielu miesięcy. Teraz doświadczenie zdobyte podczas dotychczasowych działań zostanie wykorzystane przy pobieraniu próbek na masową skalę – czytamy na stronie internetowej terytorialsów. Jak na razie w całej Polsce powstało kilka takich punktów, m.in. dwa utworzone na Pomorzu.

W punkcie drive-thru utworzonym przez radomskich żołnierzy WOT będzie można każdego dnia pobrać nawet 500-600 próbek, które terytorialsi przetransportują następnie do wskazanych stacji sanitarno-epidemiologicznych.

– Pobieranie wymazów na obecność koronawirusa staje się teraz głównym zadaniem WOT. Już dzisiaj żołnierze WOT w całej Polsce wzmocnili 57 cywilnych punktów poboru wymazów. Z każdym dniem ta liczba się zwiększa. Celem WOT jest całkowite przejęcie tych zadań w państwie, tak aby odciążyć od nich system opieki medycznej – informuje na stronie internetowej rzecznik prasowy WOT, płk Marek Pietrzak.

Działania żołnierzy 6. Mazowieckiej Brygady OT związane są z operacją „Trwała Odporność”, której cel można streścić w pięciu słowach: Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj i Odtwarzaj. Obecnie w działania w ramach tej operacji zaangażowanych jest blisko 1500 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Kiedy dotrzesz do jednego z punktów pobrań wymazów, musisz pamiętać, aby przygotować się do badania. Przed pobraniem próbki nie powinno się jeść, pić, żuć gumy ani palić papierosów.

 

Źródło: media.terytorialsi.wp.mil.pl/

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze