Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Terytorialsi odpowiadają na apel NCK: Dołącz do honorowych dawców krwi- każda kropla jest na wagę złota

JJ 14:38 15 lipca 2020
Żołnierze WOT od początku istnienia formacji angażują się w inicjatywy Narodowego Centrum Krwihttps://media.terytorialsi.wp.mil.pl/
Jak zawsze w okresie wakacyjnym w Polsce drastycznie maleją zapasy krwi i jej składników. Narodowe Centrum Krwiodawstwa i Wojska Obrony Terytorialnej zachęcają wszystkich do włączenia się w akcje krwiodawstwa.

– Honorowe krwiodawstwo to szczególny gest, który w XXI wieku jest postrzegany jako przejaw patriotyzmu. Nie sposób przeliczyć ilu osobom udało się uratować życie dzięki pozyskanej krwi- czytamy w komunikacie rzecznika prasowego WOT, płk. Marka Pietrzaka.

– Jeżeli możesz dołącz do honorowych dawców krwi i pomóż innym- apelują terytorialsi na swojej stronie internetowej.

Również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zachęca żołnierzy Wojska Polskiego, aby zgłaszali się do punktów poboru i oddawali krew. Szef MON podkreślił w liście z dnia 14 lipca, że wojsko udowodniło niejednokrotnie, że służba w armii oznacza przede wszystkim służbę społeczeństwu.

– To zarówno gotowość do obrony państwa z bronią w ręku, jak i niesienie pomocy w różnych sytuacjach kryzysowych. To także zapewnienie, by nie zabrakło krwi niezbędnej do ratowania zdrowia i życia Polaków- czytamy. Minister podziękował także wszystkim uczestniczącym w akcjach zbiórki krwi oraz pogratulował im patriotycznej postawy.

– Sytuacja związana z COVID-19 udowodniła, że w obliczu topniejących zapasów krwi trzeba działać szybko i efektywnie. W trakcie operacji „Odporna Wiosna” żołnierze WOT i podchorążowie chętnie odpowiadali na apele regionalnych centrów krwiodawstwa - oddali 6232 donacji krwi, co stanowi 2900 litrów- informuje płk Marek Pietrzak. Jak podkreśla rzecznik WOT, w sezonie urlopowym, gdy znów zaczyna brakować krwi, Terytorialsi, odpowiadając na apele NCK, oddają krew.

– W tym tygodniu krwiobus przyjechał do Dowództwa WOT, gdzie licznie stawili się żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej aby podzielić się naturalnym lekiem ratującym życie. W najbliższych dniach będą również organizowane zbiórki krwi w Brygadach OT- czytamy w komunikacie.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej już od początku istnienia formacji angażują się w akcje Narodowego Centrum Krwi. 15 czerwca br. sformalizowana została współpraca Terytorialsów z NCK.

Obecnie wśród żołnierzy WOT znajduje się 4549 honorowych krwiodawców.

– Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w 2020 r. wśród donatorów pojawiło się 964 nowych krwiodawców – żołnierzy. Od początku roku oddali oni 2496,35 litów krwi- czytamy na stronie WOT.

 

 

Źródło: https://terytorialsi.wp.mil.pl/

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze