Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Terroryści okupują przejścia graniczne

mg 19:15 27 czerwca 2014
TWITTER/@EUROMAIDANPR
- Bojownicy Donieckiej Republiki Ludowej nie oddadzą ukraińskim siłom rządowym międzynarodowych przejść granicznych Izwaryne i Dowżanskyj - poinformował przedstawiciel władz organizacji Aleksandr Borodaj, powołanej przez rosyjskich terrorystów.

 

- Odmawiamy zwolnienia (przejść) Izwaryne i Dowżanskyj. Zapraszamy tam obserwatorów OBWE, by prowadzili monitoring - powiedział Borodaj dziennikarzom w Doniecku.

Przywrócenie kontroli nad tymi dwoma punktami granicznymi i trzecim przejściem Krasnopartyzansk to jeden z warunków, jakie postawiła separatystom Unia Europejska.

UE zażądała także: zawarcia porozumienia umożliwiającego OBWE monitorowanie przestrzegania rozejmu, uwolnienia zakładników, w tym obserwatorów OBWE, i rozpoczęcia rzeczowych negocjacji na temat wdrażania planu pokojowego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.

Unia domaga się wypełnienia tych warunków do 30 czerwca. 

Terroryści z Doniecka chcą wymiany zakładników z Kijowem

- Nie zgadzamy się z określeniem zakładnicy, godzimy się na termin - zatrzymani, przetrzymywani lub jeńcy wojenni. Jednak rzeczywiście zgadzamy się, by doszło do tego rodzaju wymiany w trybie "wszyscy za wszystkich" (...). Zobowiązaliśmy się z naszej strony ułożyć listy (przetrzymywanych osób) i liczymy na to, że takie spisy zostaną przedstawione przez stronę przeciwną. Siły ukraińskie mają około 500 naszych jeńców" - powiedział Borodaj dziennikarzom w Doniecku. 

Źródło: pap, telewizja republika

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze