Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Terlecki zabrał głos. Kiedy poznamy datę wyborów prezydenckich?

AS 15:22 2 czerwca 2020
Ryszard Terlecki / fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska
We wtorek lub w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosi datę wyborów prezydenckich - powiedział we wtorek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

"Sejm zajmie się za chwilę ustawą wyborczą, a w konsekwencji tego zapewne dziś lub jutro pani marszałek ogłosi termin wyborów i związany z tym harmonogram będzie wtedy jasny dla wszystkich. Myślę, że to jest dobra wiadomość, na którą czeka cała Polska, że ten okres przeciągania, wydłużania, wymieniania kandydatów mamy już za sobą i będziemy mogli rozpocząć drugą fazę kampanii wyborczej" - powiedział Terlecki na briefingu prasowym przez rozpoczęciem posiedzenia Sejmu.

 

Sejm ma dziś o godz. 15 wznowić ma obrady; posłowie mają przeprowadzić głosowanie nad poprawkami Senatu do ustawy dotyczącej przeprowadzenia tegorocznych wyborów prezydenckich. Senatorowie przyjęli poprawki w poniedziałek późnym wieczorem.

 

Wśród nich jest ta zakładającą, że w kalendarzu wyborczym będzie co najmniej 10 dni na rejestrację komitetu wyborczego kandydata na prezydenta i zebranie podpisów, a także, że marszałek Sejmu określi kalendarz wyborczy w porozumieniu z PKW. Senatorowie wprowadzili też m.in. poprawkę, zgodnie z którą dopuszczone ma być udzielenie poparcia zgłoszonym nowym kandydatom na prezydenta za pomocą elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP.

 

Inna z senackich poprawek określa, że to PKW, a nie minister zdrowia będzie decydować, że na określonym terenie będą tylko wybory korespondencyjne.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze