Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ten chłopiec pierwszy raz ujrzał kolory! Jego reakcja wzrusza do łez!

K.B. 18:14 27 listopada 2019
Instagram
Ten 12-letni chłopiec cierpi na daltonizm. Dzięki specjalnym okularom po raz pierwszy zobaczył kolory!

12-letni Jonathan Jones zobaczył kolory dzięki okularom należącym do dyrektora jego szkoły, który także cierpi na daltonizm. Chłopiec nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Na zamieszczonym przez jego mamę nagraniu widać, jak dziecko rozgląda się, uśmiecha, po czym wybucha płaczem.

Gdy rodzice zobaczyli reakcję syna, obiecali, że kupią mu "magiczne" okulary. Kiedy zgromadzili pieniądze, postanowili, że utworzą zbiórkę, by kolega z klasy Jonathana, który także nie widzi kolorów, mógł dostać swoją parę.

Efekty przerosły ich oczekiwania. Początkowo rodzice chcieli zebrać 350 dolarów, ale po opublikowaniu nagrania z reakcją chłopca swoją pomoc zaoferowało wiele osób.

Od momentu utworzenia zbiórki internauci wpłacili 28,6 tys. dolarów. Rodzice 12-latka powiedzieli, że przeznaczą pieniądze na zakup okularów dla innych dzieci cierpiących na daltonizm, które nie mogą sobie na nie pozwolić. Firma produkująca okulary EnChroma przekazała, że podwoi liczbę zakupionych sztuk.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Jonathan van 12 ziet voor het eerst in zijn leven kleuren! Zijn meester had de bril geleend voor de les. De bril kost 270 euro.

Źródło: o2.pl, instagram

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze