Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: zamachy

Policja w Antwerpii, mieście na północy Belgii, zatrzymała cztery osoby w związku z podejrzeniem o planowanie zamachów w tym kraju.>
W stolicy Belgii, Brukseli odbył się "Marsz przeciw terrorowi i nienawiści". Wzięło w nim udział kilka tysięcy osób. Początkowo marsz miał się odbyć tydzień po zamachach, ale przeniesiono go ze względów bezpieczeństwa. Władze kraju twierdziły wówczas, że nie są go w stanie zagwarantować. >
Smail F. i Ibrahim F. usłyszeli dzisiaj zarzuty działania w organizacji terrorystycznej, organizacji zamachów terrorystycznych i udziału w morderstwach. W marcowych zamachach w Brukseli zginęły w sumie 32 osoby.>
Na opublikowanym w internecie nagraniu dżihadyści z tzw. Państwa Islamskie grożą kolejnymi atakami w Europie. Wśród potencjalnych celów wymieniają Londyn, Berlin oraz Rzym.>
Brukselskie lotnisko w Zaventem, na którym 22 marca doszło do zamachu terrorystycznego wznowi ponownie obsługę lotów. Port zacznie działać od jutra. >
Belgijska prokuratura poinformowała wczoraj, że wśród 35 ofiar śmiertelnych ubiegłotygodniowych zamachów jest jeden obywatel Polski. Stowarzyszenie SOS Bruksela potwierdziło, że jest to Janina Panasewicz – kobieta uznawana dotychczas za zaginioną.>
Belgijska prokuratura wypuściła z aresztu Faycala C. z braku wystarczających dowodów. Wcześniej był podejrzewany o związki z zamachowcami na lotnisku. >
W Belgii oficjalnie poinformowano, że w atakach z 22 marca na lotnisku i w metrze w Brukseli zginęło 35 osób, w tym trzech zamachowców. Wcześniej informowano o 31 zabitych i ok. 340 rannych. >
Według belgijskiej stacji RTBF, jeden z zamachowców, który został uchwycony na kamerze z monitoringu lotniska Zaventem, to belgijski dziennikarz Faycal Cheffou. Chodzi o "człowieka w kapeluszu". Śledczy postawili mu już zarzuty współuczestnictwa w działalności ugrupowania terrorystycznego oraz w dokonaniu i usiłowaniu zabójstw o charakterze terrorystycznym. >
Włoska policja zatrzymała na południu Włoch 40-letniego obywatela Algierii Dżamala Eddine Ouali, który jest podejrzewany o dostarczenie terrorystom powiązanym z zamachami w Belgii i Francji podrobionych dokumentów. Mężczyzna najprawdopodobniej fabrykował dokumenty również innym imigrantom. >
Władze obiektu poinformowały dzisiaj, że lotnisko będzie zamknięte co najmniej do wtorku, z powodu wdrażania nowych norm bezpieczeństwa.>
W stolicy Belgii wciąż obowiązują specjalny środki ostrożności. Wczoraj na północy miasta miała miejsce kolejna operacja antyterrorystyczna, podczas której zatrzymano jedną osobę. >
Uroczyści związanych z Wielkim Tygodniu pilnuje w Rzymie policja, wojsko, pirotechnicy i snajperzy. W związku z atakami w Belgii, włoskie siły bezpieczeństwa zdecydowały się też na przeszukiwanie wiernych zebranych w rzymskim Koloseum oraz kontrole przy użyciu wykrywacza metali.>
Sekretarz stanu USA John Kerry potwierdził, że wśród ofiar wtorkowych zamachów było kilkoro obywateli Stanów Zjednoczonych. Również dzisiaj brytyjskie władze potwierdziły, że w zamachach zginął co najmniej jeden Brytyjczyk. >
Belgijska policja zatrzymała sześć osób związanych z wtorkowymi zamachami w Brukseli. Do aresztowań doszło w Schaerbeek, północnej części stolicy Belgii. Do zatrzymań doszło dzisiaj także we Francji i Niemczech.>
Reakcja na zamachy w Brukseli może tylko sprawić, że dżihadyści popukają się w głowę, zaśmieją się i utwierdzą się w pogardzie do Zachodu – mówił na antenie TV Republika Łukasz Warzecha. W ocenie publicysty, zachowanie elit europejskich pokazuje nie tylko, że są niewolnikami politycznej poprawności, ale także że są zupełnie bezradni.>
Schwytany w ubiegłym tygodniu w Brukseli Salah Abdeslam, który uważany jest za głównego koordynatora zamachów w Paryżu i współorganizatoro zamachów w Brukseli nie sprzeciwia się już ekstradycji do Francji. Jego adwokat Sven Mary poinformował, że terrorysta zmienił zdanie i chce wyjechać do Francji tak szybko, jak to tylko możliwe, aby złożyć w Paryżu swoje wyjaśnienia. Belgia sprzeciwia się jednak ekstradycji Abdeslama. >
Dzisiaj rano doszło do ewakuacji dworca kolejowego w mieście Mons, w zachodniej Belgii. Po sprawdzeniu stacji przez odpowiednie służby, praca na dworcu została wznowiona.>
Według ostatnich doniesień medialnych bilans ofiar śmiertelnych wtorkowych zamachów to 32 osoby. Ponad 300 osób zostało rannych, w tym 61 leży na oddziałach intensywnej terapii. Wśród rannych są Polacy.>
– O godzinie 7:45 wszedłem na lotnisko w Zavantem, aby odprawić się na wakacyjny lot. W kolejce wysłałem jeszcze ostatnie wiadomości do znajomych, że wszystko jest w porządku. Jedna osoba była przede mną, gdy usłyszałem ogromny huk na moich tyłach. Pomyślałem, że straciłem słuch, nagle zaczęło dzwonić mi w uszach. Po kilku sekundach usłyszałem kolejny wybuch, który był tym razem z przodu – powiedział skrzypek Adam Roszkowski, który przeżył wczorajsze zamachy w Brukseli.>
Najnowsze