Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: ŻAGAŃ

Podczas ćwiczeń na poligonie w Żaganiu (Lubuskie) dwóch żołnierzy z 1. Pułku Saperów z Brzegu zostało rannych. Informację podało na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej. >
W Żaganiu (województwo Lubuskie) policja zatrzymała mężczyznę, który wyrwał rurę instalacji gazowej znajdującej się na klatce schodowej wielorodzinnego budynku. 52-latek stworzył bezpośrednie zagrożenie wybuchu. Mieszkańcy bloku zostali ewakuowani. >
Dwie osoby – kobieta i mężczyzna – zginęli w pożarze domu wielorodzinnego w Żaganiu w woj. lubuskim. Z ogniem walczyło 7 zastępów straży pożarnej. >
Niedzielny Superbowl miał polski akcent. Jedna z emitowanych po meczu reklam została nagrana w Żaganiu i była jednym z bardziej wzruszających momentów pasma reklamowego. ZOBACZ REKLAMĘ! >
Najpierw był Sylwester z Andrzejem Dudą, a teraz przyszedł czas na zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy w stroju żołnierza. Prezydent w stroju żołnierza, siedzący za działem to prawdziwy hit internetu! >
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas inauguracji polsko-amerykańskich ćwiczeń z udziałem 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej, która przybyła z USA, powiedział m.in. "Dzisiaj wiem, że nie będziemy zagrożeni, że ofiara krwi polskich żołnierzy w latach 40. i 50. i śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie poszły na marne, bo dzisiaj wojska polskie i amerykańskie są razem". >
Na poligonie w Żaganiu prezydent Andrzej Duda bierze udział w inauguracji polsko-amerykańskich ćwiczeń z udziałem 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej, która przybyła z USA. W uroczystości mają też uczestniczyć minister obrony Antoni Macierewicz, ambasador Stanów Zjednoczonych Paul Jones, zastępca dowódcy wojsk USA w Europie gen. broni Timothy Ray i dowódca wojsk lądowych USA w Europie gen. broni Ben Hodges. >
Reporter stacji RMF FM gościł u amerykańskich żołnierzy, którzy kilka dni temu dotarli do lubuskiego Żagania. Obecnie trwają w głównej mierze działania, mające na celu przystosowanie sprzętu i przygotowanie wszystkich żołnierzy do określonych zadań. >
W ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO, w Polsce stacjonować będą amerykańscy żołnierze. W sobotę zostali oni oficjalnie powitani w Żaganiu przez premier Beatę Szydło i szefa MON Antoniego Macierewicza. IBRIS przeprowadził sondaż dla "Faktu" i Radia Zet, w którym zapytał Polaków, czy obecność wojsk amerykańskich w Polsce zwiększy bezpieczeństwo w Polsce? Ponad połowa respondentów odpowiedziała: tak. >
W sobotę w Żaganiu odbyło się uroczyste powitanie żołnierzy amerykańskich. W uroczystościach uczestniczyła premier Beaty Szydło i minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Na miejscu pojawiła się też niewielka grupa "obrońców demokracji". KOD-owcy próbowali zakłócić uroczystości powitalne – na reakcję mieszkańców nie trzeba było długo czekać.>
Najnowsze