Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: wywiad

Pochylam się z wielkim bólem nad każdą ofiarą Powstania Warszawskiego; patriotyzm musi być pobudzany zwłaszcza wśród najmłodszych pokoleń, nasz rząd robi w tej sferze bardzo dużo - mówił premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".>
Nie ma jednego lidera i tak sformułowane pytanie donikąd nie prowadzi". Jego zdaniem "wiele osób musi teraz pracować nad tym, by utrzymać energię, która się uwolniła w tych wyborach". – ocenił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w piątkowym wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".>
We wtorek prezydent USA powiedział w wywiadzie dla programu "Axios on HBO", że nigdy nie zapytał Putina o doniesienia amerykańskiego wywiadu w tej sprawie. Oświadczył też, że nie otrzymał od wywiadu raportów na temat rosyjskiej operacji w Afganistanie, zanim informacja ta pojawiła się mediach.>
Coraz bardziej oddalamy się już od kampanii prezydenckiej. Wczoraj Andrzej Duda odebrał z PKW zaświadczenie, potwierdzające jego reelekcję. Niebawem odbędzie się zaprzysiężenie prezydenta przez Zgromadzenie Narodowe. Nadal jednak nie cichną głosy celebryckiego światka, który wyraża swoje niezadowolenie z wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta. Tym razem głos zabrał Jurek Owsiak. >
Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Historii Polski wzbogaci się o niezwykle cenny dla polskiej kultury materialnej egzemplarz maszyny szyfrującej Enigma, skonstruowanej przez polski wywiad. Enigma zostanie przekazana MHP przez Instytut Piłsudskiego w Londynie.>
O najważniejszych punktach programu wyborczego oraz toczącej się kampanii prezydenckiej red. Katarzyna Gójska rozmawiała z prezydentem RP Andrzejem Dudą.>
Dyrektor FBI Christopher Wray powiedział we wtorek czasu lokalnego, że działania chińskich służb stanowią największe długoterminowe zagrożenie dla przyszłości USA. Kontrwywiad FBI otwiera nowe śledztwo w sprawie Chin średnio co 10 godzin - dodał.>
Kandydowanie pana Trzaskowskiego jest zupełnie przypadkowe. Nie oszukujmy się, ale plany kierownictwa PO były zupełnie inne. Obecny prezydent Warszawy wskoczył w ostatnim momencie w rolę kandydata na prezydenta Polski, dlatego jego start jest w całości kreowany przez komitet wyborczy – mówi w rozmowie z red. Marleną Nowakowską dla portalu telewizjarepublika.pl prof. Kazimierz Kik, politolog, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. >
Pozostanie po nas sieć około 30 nowych instytucji muzealnych, które teraz, dzięki naszym działaniom, w Polsce powstają, od Muzeum Historii Polski, Muzeum Józefa Piłsudskiego, Rodziny Pileckich, Żołnierzy Wyklętych, Kresów, Sybiru po Narodowe Muzeum Techniki chociażby... To jest nasze wiano dla przyszłych pokoleń, budowane w latach jubileuszu 100. rocznicy odzyskania niepodległości – mówi prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury w najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” w rozmowie z Sylwią Kołodyńską i Tomaszem Sakiewiczem.>
Chciałbym, żeby Rafał Trzaskowski powiedział, czy jeśli nie zostanie prezydentem kraju i pozostanie prezydentem Warszawy, czy nadal będzie oddawać nieruchomości wraz z ludźmi - mówi PAP aktywista miejski Jan Śpiewak. >
W dzisiejszym „Dziennikarskim Pokerze” gość specjalny: Jarosław Gowin – lider partii Porozumienie w rozmowie z red. Tomaszem Sakiewiczem – szczerze o tym, co wydarzyło się w Zjednoczonej Prawicy, o grupie hakowej i o tym, jak to było naprawdę z grantami dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. >
Jeśli ktoś będzie przychodził i wylewał beczkę z gównem mi na głowę albo moim bliskim, to spotka go to, co powinno spotkać człowieka, który w ten sposób traktuje innego człowieka – powiedział kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Chodzi o krytykę jaką wywołał ostatni wywiad Urszuli Brzezińskiej-Hołowni udzielony "Gazecie Wyborczej">
Aktor Adam Ferency udzielił wywiadu dla portalu Wirtualna Polska, w którym poruszył m.in. kwestię pedofilii w środowisku celebrytów. Nie zabrakło przytyków wobec obecnej władzy czy Kościoła Katolickiego.>
Mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że minister Łukasz Szumowski żadnych decyzji w sprawie grantów przyznawanych przez NCBiR nie podejmował - powiedział w sobotę były szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.>
Urszula Brzezińska-Hołownia udzieliła wywiadu dla Gazety Wyborczej, w którym przedstawiła jakie kwestie będą dla niej najważniejsze jeśli zostanie Pierwszą Damą. Wśród nich znalazła się aborcja, edukacja seksualna, antykoncepcja i równe płace dla kobiet i mężczyzn. >
Tempo proponowania i wcielania w życie propozycji oraz rozwiązań mogło być bardzo szybkie, bo działaliśmy razem, zgodnie. Proszę zobaczyć, jak procedowanie blokował Senat. Wyobraźmy sobie, że do tego doszedłby jeszcze działający w ten sam niekonstruktywny sposób prezydent. Co by było? Paraliż. Paraliż, który dla obywateli zaowocowałby brakiem pomocy lub pomocą ograniczoną - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie z Tomaszem Sakiewiczem i Michałem Rachoniem dla tygodnika "Gazeta Polska". Obszerny wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim, ukaże się w najbliższym numerze "Gazety Polskiej, w środę, 27 maja.>
Zawsze powtarzałem, że nie ma dla mnie ważniejszej sprawy w mojej prezydenturze niż to, żebym, kończąc prezydenturę, usłyszał od polskiej rodziny, że żyje jej się lepiej niż wtedy, kiedy zaczynałem – powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda. To mi wystarczy, by uznać, że spełniłem swoją misję – dodał.>
Według Federalnego Trybunału Konstytucyjnego masowe zakładanie podsłuchów i nadmierne zbieranie danych przez niemiecki wywiad (BND) poza granicami RFN granicami narusza wolność prasy i tajemnicę korespondencji. Skargę do trybunału w Karlsruhe złożyła organizacja Reporterzy bez Granic oraz sześciu zagranicznych dziennikarzy.>
– Zareagowaliśmy bardzo szybko, podejmując niezwykle kosztowne gospodarczo decyzje. Ale dzięki temu udało się zapobiec tragedii przepełnionych szpitali i dramatu wielu rodzin- mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. >
Minister zdrowia Łukasz Szumowski udzielił wywiadu Polskiej Agencji Prasowej. Odniósł się m.in. do zakupów resortu związanych z pandemią koronawirusa a także medialnych zarzutów dotyczących działalności biznesowej żony i brata. >
Najnowsze