Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: wolność słowa

Chcemy zaprosić naszych widzów na „Sowiland”. Reportaż, który jeszcze przed emisją wywołał spore emocje u posła Marka Sowy z Platformy Obywatelskiej. Przy okazji nie obyło się też bez policyjnego donosu na dziennikarzy TV Republika. >
Sąd w Szczecinie prawomocnym wyrokiem skazał Sławomira Cenckiewicza za udostępniony w sieci mem o pośle Platformy Obywatelskiej Sławomirze Nitrasie. „Uważajcie na memy, tweety, posty... Karalne i płatne! No chyba, że podmiotem Waszych działań będzie Pan Prezydent, Premier, Wicepremier, któryś z biskupów lub drwiny ze stanu zdrowia Piotra Semki... Wtedy możecie sobie używać do woli!” – skomentował Cenckiewicz.>
Lewica i liberałowie skutecznie eksportują wewnątrzkrajowe walki polityczne na forum europejskie – powiedział słoweński europoseł Franc Bogović. Odniósł się w ten sposób do dyskusji w Parlamencie Europejskim nt. wolności mediów w Polsce, Słowenii i na Węgrzech.>
Wżeniona sprytnie w brytyjską rodzinę królewską milionerka Księżna Meghan udzieliła wywiadu miliarderce z USA Oprah Withney. Arystokratka wyznała, jak to cierpiała, kiedy pokłóciła się ze szwagierką... Szok. Świat zamarł. A jak ktoś nie zdążył w porę „zamrzeć”, to wylatuje z roboty.>
Premier poinformował też, że zamierza zaprezentować w Brukseli "polską wizję regulacji dotyczących zarządzania przestrzenią cyfrową".>
W programie "Oddaję Państwu Głos" na antenie TV Republika gościem redaktora Łukasza Jankowskiego był minister Dariusz Piontkowski.>
Facebook odblokował anglojęzyczny profil IPN z postem dotyczącym niemieckich zbrodni na polskich dzieciach Facebook wyjaśnia, że było to spowodowane „błędem zautomatyzowanych narzędzi” i przeprasza „za wszelkie niedogodności”.>
W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym od dziś, głównym tematem jest artykuł Piotra Grochmalskiego "Cyberimperium na wojnie z wolnością". Czy polityczne interesy wielkich korporacji wymuszą cenzurę w Internecie?>
Powołanie Rady Wolności Słowa, w której zasiądzie pięciu członków powoływanych na sześcioletnią kadencję większością 3/5 głosów przez Sejm - to jedno z założeń projektu ws. ochrony wolności słowa w internecie, którego ostateczny kształt przedstawiło w piątek kierownictwo resortu sprawiedliwości. >
W Brześciu na Białorusi przestaje wychodzić drukiem niezależna "Brzeska Gazeta".>
Gościem środowego programu "Wolne Głosy Zagranica" był prof. Zbigniew Lewicki. Prowadzącym rozmowę był red. Michał Trześniewski. Dzisiejszym tematem było zakłócanie wolności słowa w USA.>
"Urodziłem się i wychowałem wśród ludzi, dla których wolność była najcenniejszą wartością. W Polsce jesteśmy tak bardzo przywiązani do wolności, bo wiemy jak to jest, kiedy ktoś próbuje ją nam ograniczyć" - napisał premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku. >
We wtorek przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się kolejna rozprawa, jaką wytoczył koncern medialny Ringer Axel Springer przeciwko dziennikarzowi Witoldowi Gadowskiemu. Chodzi o wypowiedzi publicysty, w których stwierdził, że media te działają przeciwko polskiej racji stanu i mają nazistowskie korzenie.>
Sprawa ta bulwersuje ze względu na ingerencję w wolność słowa i swobodę pracy dziennikarzy, których nie tylko prawem ale i zawodowym obowiązkiem jest informowanie odbiorców o poczynionych ustaleniach. Owo jawne, wręcz ostentacyjne uderzenie w wolne media to wydarzenie bez precedensu. Tolerowanie tego typu patologii może doprowadzić do zjawiska autocenzury i w konsekwencji zabić wolność słowa w naszym kraju - czytamy w oświadczeniu.>
Gościem Adriana Stankowskiego w programie „Republika po południu” była redaktor "Dzień dobry Białystok", Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska. Tematem rozmowy była wolność mediów i wolność słowa w Polsce. Siewiereniuk – Maciorowska procesowała się z Fundacją "Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych". – Pozwałam Fundację, o pomówienia, bo na fanpage'u na Facebooku było szkalowanie mnie, moich współpracowników i mojej redakcji. Fundacja stwierdziła, że to nie oni prowadzą stronę na FB, na której przecież używa danych teleadresowych, i z której czerpie pieniądze na działalność fundacji. [...] Wygrałam proces. Jednak kilka dni temu dostałam informację, że Fundacja wytoczyła proces mnie. Mam przeprosić jej przedstawicieli. Sąd nie dał możliwości obrony, nie przesłuchał w ogóle moich świadków, nie przyjął wniosków dowodowych i nie przeprowadził pełnego postępowania. Skandal.>
Gośćmi redaktora Marcina Bąka w „Wolnych głosach” byli: historyk, publicysta i prezes Fundacji „Łączka” Tadeusz Płużański, a także dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humanum. Tematem rozmowy była decyzja sądu w sprawie Piotra Nisztora. Dziennikarz "Gazety Polskiej" otrzymał zakaz pisania o prezesie PZPN Zbigniewie Bońku. >
W sobotę w Mińsku pod siedzibą telewizji państwowej ponad 1000 osób zgromadziło się, by domagać się uczciwego relacjonowania wydarzeń w kraju. - Chcemy prawdy! Łukaszenka przegrał! – krzyczeli ludzie.>
Rolą ministerstwa nauki nie jest przesądzanie sporów naukowych, ale dbanie, by w przestrzeni akademickiej mogły ścierać się różne, naukowo uargumentowane poglądy - mówił minister nauki Jarosław Gowin - pytany, czy nowy projekt dot. wolności na uczelniach nie wprowadzi na uczelnie pseudonauki.>
Pracownik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego został zwolniony za wygłoszenie wykładu „Homoseksualizm a zdrowie”. Wywołało to furię środowisk LGBT, które doprowadziły do usunięcia wykładowcy z szeregów uczelni. – Dzisiejsze uniwersytety są cmentarzyskiem wolnej myśli. Panuje dyktatura poszczególnych środowisk. Jeśli ktoś odważy się na wolną wymianę poglądów, jego kariera będzie zniszczona. To zaprzeczenie wolności uniwersyteckiej i badań naukowych – powiedział publicysta Marek Król w rozmowie z portalem telewizjarepublika.pl.>
Najnowsze