Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: wiosna

W najnowszym sondażu, przeprowadzonym przez pracownię Estymator dla DoRzeczy.pl, Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie prowadzi. Może liczyć na 39,7 proc. poparcia. Dalej uplasowała się Platforma Obywatelska i nowo powstała Wiosna Roberta Biedronia. W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie.>
– Podczas konwencji partii Wiosna mówiono o prawach kobiet. Nie mówiono jednak o wszystkich kobietach. Nie mówiono o kobietach nienarodzonych, o zakonnicach… Nie było mowy o prawie do życia dla wszystkich osób nienarodzonych. Tak wygląda wybiórcze traktowanie obywateli – powiedział dr Bawer Aondo Akaa (Prawica Rzeczypospolitej), który był gościem red. Marcina Bąka w Telewizji Republika.>
Robert Biedroń nieco zachłysnął się pierwszymi wynikami sondaży. Według niektórych, Wiosna uplasowałaby się w wyborach do parlamentu krajowego nawet z kilkunastoprocentowym poparciem. Jak nowemu liderowi jawi się obecna twarz opozycji – Grzegorz Schetyna? – On powinien mi kibicować! – mówi o szefie PO Biedroń.>
Nowo powstała partia Roberta Biedronia Wiosna wywołała niemałą burzę na polskiej scenie politycznej. Pojawiły się liczne sondaże, które zwiastują "nowej jakości politycznej" nawet kilkunastoprocentowe wyniki. Tymczasem jeden z internautów szybko zweryfikował słowa lidera. Powstał też dźwięczny hashtag #KłamczuszekJakBiedroń.>
Gościem red. Karola Plewy w popołudniowej rozmowie Telewizji Republika był red. Marcin Makowski (Wirtualna Polska, tygodnik "Do Rzeczy"). – Okrągły Stół nadal jest przedmiotem rozmowy typowo politycznej. Powinniśmy stronić tutaj od emocji – wskazał gość.>
Na temat działań podejmowanych przez Donalda Tuska i konsekwencjach publikacji TVN, oraz o partii Wiosna i protestach pod siedzibą TVP Info, w studiu Telewizji Republika, „Prosto w oczy” mówił gość europoseł PiS Ryszard Czarnecki. - Zawsze w sytuacji jakiegoś napięcia, Tusk włącza się by zachęcić ludzi z opozycji do wyjścia na ulice, do protestów – mówił Czarnecki.>
Gdyby pan Biedroń był rzeczywiście osobą świeżą, a nie przeszedł wcześniej przez SLD i Ruch Palikota, to wtedy bardzo bym się zainteresował współpracą w pewnych w kwestiach – powiedział Paweł Kukiz w wywiadzie dla RMF FM. >
Pan Biedroń, o ile wiem, spędzał wakacje w Nikaragui, gdzie jest najbardziej bezwzględne prawo aborcyjne na świecie. (...) Jak to ma się do wiarygodności polityka? – powiedziała... Katarzyna Kolenda-Zaleska, dziennikarka telewizji TVN.>
W niedzielę na warszawskim Torwarze odbyła się konwencja nowego ugrupowania Wiosna, którego liderem jest Robert Biedroń. Głównymi kwestiami poruszonymi na konwencji była aborcja, związki homoseksualne i sprawa ograniczenia roli Kościoła w życiu publicznym. >
Gościem red. Ryszarda Gromadzkiego był kapelan Solidarności ks. Stanisław Małkowski. – Siłą kościoła jest nie tylko szerzenie misji ewangelizacyjnej, ale też pokazywanie dobrych twarzy człowieka, naszej natury. Kościół, broniąc prawdy, spełnia swoją rolę konfesyjną – wskazał gość.>
Gościem red. Marcina Bąka był politolog, prof. Kazimierz Kik. – Polacy mają dość konfliktu między dwoma największymi ugrupowaniami. Dotychczasowa gra polityczna toczy się w puli ok. 50 proc. wszystkich uprawnionych do głosowania. Gdy ta się zwiększy, sytuacja na scenie politycznej może mocno się zmienić – mówił gość.>
„Po euforii III RP nad Wiosną R. Biedronia widać, że przyszłość tej strony w Polsce to brutalna walka z kościołem, aborcja na życzenie, unikanie tradycyjnego patriotyzmu i historii (brak hymnu RP na konwencji). Będziemy bronili Polski przed tymi „modami” z zachodu!” – napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. >
Robert Biedroń zapowiedział już stawianie polityków przed Trybunałem Stanu i podkreślił, że... „najważniejsza jest konstytucja”. Niestety... Jego deklaracje są niezgodne z... ustawą zasadniczą!>
– Dobra zmiana dla Polski to nie spór na światopogląd - skomentowała na Twitterze dzisiejszą konwencje partii Roberta Biedronia za pośrednictwem Twittera rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. >
– Hasła Roberta Biedronia idą zdecydowanie za daleko. Ja jako katolik tak jak większość osób nie chce zerwania konkordatu. Myślę też, że większość Polaków nie chce aborcji do 24 tygodnia ciąży – powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej". >
– Zlikwidujemy nareszcie klauzulę sumienia. Koniec! - nawoływał Biedroń, po czym otrzymał gromkie brawa. >
– Dziękuję że przyjechaliście, że uwierzyliście, że jesteście tutaj, że uwierzyliście, że zmiana jest możliwa. Najbardziej dziękuję wam za to, że przywieźliście tyle pozytywnej energii, że to, co dzieje się tutaj, na Torwarze, zmieni oblicze tej ziemi. Dziękuję, że tu jesteście - mówił Robert Biedroń na konwencji. >
– W Wiośnie nigdy nie było udokumentowanego przypadku mobbingu, co jako Zarząd podkreśliliśmy (...) Nie krzyczę i nie przeklinam. Rozumiem, że rozliczanie pracowników jest dla nich trudne. A ja jestem wymagający – powiedział w rozmowie z portalem wp.pl ks. Jacek Stryczek, były już prezes zarządu Stowarzyszenia „Wiosna”.>
Piękna pogoda za oknami coraz częściej wyciąga nas z domu. Jednak na zewnątrz czyhają już głodne krwi komary. W tym sezonie ma być ich naprawdę dużo.>
Należy spodziewać się przede wszystkim silnych porywów wiatru dochodzących do 90-100 km/h, intensywnych opadów deszczu, a także opadów gradu o średnicy do 2 cm (głównie w przypadku superkomórek - przestrzegają Łowcy Burz. >
Najnowsze