Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: Ursula von der Leyen

– Zaproponowałem kandydaturę Krzysztofa Szczerskiego na komisarza unijnego – powiedział premier Mateusz Morawiecki po zakończonym spotkaniu z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Wyraził przekonanie, że polski kandydat „będzie bardzo dobrym komisarzem”. >
– Wywalczyliśmy sensowny kompromis. Niewielka zakładka dziewięciu głosów to był głos europosłów Prawa i Sprawiedliwości. Zapewne doskonale jest świadoma, że w polskich rękach jest dalsza decyzja – mówił wiceszef spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk o nowo wybranej szefowej Komisji Europejskiej Ursuli ven der Leyen. Rozmowę "W Punkt" poprowadziła red. Katarzyna Gójska.>
– Bez Polski pani von der Leyen nie mogłaby pełnić nowej funkcji. Trzeba zdawać sobie sprawę, że ma bardzo słabą pozycję w PE - powiedział w rozmowie z Michałem Rachoniem w Polskim Radiu 24 przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz. >
Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że nowa szefowa KE Ursula von der Leyen złoży w czwartek wizytę z Warszawie i spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim. >
– Przyjechałem do studia Telewizji Republika prosto z Okęcia. Obserwowałem wybory parlamentarne. Nowemu prezydentowi zależało, by pójść za ciosem. Opłaciło mu się to – mówił europoseł PiS Ryszard Czarnecki, komentując wynik wyborów na Ukrainie. >
– Trudno powiedzieć, ale na pewno była to lepsza kandydatka niż Frans Timmermans. Poza tym ws. Ursuli von der Leyen toczyły się rozmowy między premierem Polski, samą kandydatką, a kanclerz Niemiec i tak zostało ustalone – powiedział europoseł PiS Kosma Złotowski, odnosząc się do poparcia Ursuli von der Leyen. >
Ursula von der Leyen rozpoczęła kompletowanie Komisji Europejskiej. Kraje członkowskie mogą oficjalnie już przysyłać kandydatury na komisarzy. Nowa Komisja Europejska rozpocznie pracę jesienią i zastąpi tę obecną, na czele której stoi Jean-Claude Juncker.>
- Delegacja Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim poparła kandydaturę Ursuli von der Leyen na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. Uznaliśmy, że należy respektować wyniki szczytu Rady Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.>
– Czy zamierza pani zakończyć żenujące polityczne działania wobec Polski z art. 7?  – pytał europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki. Pytanie padło podczas dyskusji nad wyborem Ursuli von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej.>
Parlament Europejski zagłosuje dziś nad kandydaturą niemieckiej minister Ursuli von der Leyen na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej. Wynik głosowania wciąż jednak nie jest przesądzony. Większość frakcji w tej sprawie jest bowiem podzielonych. >
Szefowa niemieckiego resortu obrony, stronniczka Angeli Merkel, nieunikająca krytycznych opinii wobec polityki Rosji w Europie Środkowo-Wschodniej, zwolenniczka współpracy obronnej Ursula von der Leyen jest kandydatką na szefową Komisji Europejskiej.>
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że osiągnięte zostały cele, z którymi polska delegacja leciała na szczyt dotyczący obsady najważniejszych stanowisk. Podkreślił, że Polska stanowczo sprzeciwiała się kandydatom, którzy dzielą i którzy obrażają partnerów. >
– Była kandydatura Manfreda Webera, ale zablokowano ją przez Francję, prezydenta Emmanuela Macrona. Różne interesy miały znaczenie w tej rozgrywce – mówił o zakulisowych rozgrywkach w programie "W Punkt" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki, odnosząc się do szczytu Unii Europejskiej. Rozmowę poprowadziła red. Katarzyna Gójska.>
– Nasze reakcje muszą być adekwatne. Po co? Po to, aby na przyszłość polityk czy niemiecki, czy francuski zastanowił się trzy razy zanim wypowie się w tych kwestiach – powiedział dla Telewizji Republiki Ryszard Czarnecki.>
Dziś w Niemczech 28-letni mężczyzna przetrzymywał zakładnika w siedzibie Jugendamt. Sprawe w rozmowie z Adrianem Stankowskim komentował mecenas Stefan Hambura. – 10 lat temu proponowałem usunięcie Jugendamtu, spotkałem się z ówczesną minister pracy i spraw społecznych Ursula von der Leyen, która dziś jest minister obrony. Sugerowałem 10 lat temu, żeby Jugentamty zostały rozwiązane, bo są niewydolne i powstało na ich miejsce coś nowego – ocenia Stefan Hambura. >
​Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" stwierdziła, że chce otworzyć Bundeswehrę dla uchodźców, a zwłaszcza dla Syryjczyków. Jak zaznaczyła, nie dostaną oni jednak broni do ręki, ale przejdą szkolenie w zawodach cywilnych. >
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz udał się do Berlina, gdzie spotkał się z minister obrony Republiki Federalnej Niemiec Ursulą von der Leyen.>
Minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen zapowiedziała zwiększenie wydatków na wojsko. Docelowo wydatki na Bundeswehrę mają sięgać 2 proc. PBK, o których mówi NATO. >
– Tego typu działania pogarszają wizerunek Rosji, bo nie sposób ich wytłumaczyć. Po co to Rosja robi? Jaki to ma sens? NATO działa, NATO reaguje, NATO to rejestruje. Zobaczymy, mam nadzieję, że to się szybko skończy. Ale jeśli nie – jesteśmy przygotowani, nie brakuje nam radarów ani samolotów – tak Tomasz Siemoniak komentował wzmożoną aktywność rosyjskich sił powietrznych nad Europa.>
Współrządząca w Niemczech SPD zarzuca minister obrony Ursuli von der Leyen brak dbałości o Bundeswehrę. Kanclerz Angela Merkel udzieliła poparcia szefowej resortu obrony. Armia boryka się z brakami sprzętu i części zamiennych. Awarii uległ kolejny samolot.>
Najnowsze