Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: Teatr Polski

- „Gazeta Polska” dotarła do audytu opisującego zarządzanie Teatrem Polskim we Wrocławiu za kadencji Krzysztofa Mieszkowskiego. Treść dokumentu jeży włos na głowie, albowiem ukazuje brak elementarnej troski o powierzone dyrektorowi mienie publiczne i bezpieczeństwo widzów, zaś „rażąca niegospodarność” to najłagodniejsze określenie rządów obecnego posła Nowoczesnej – pisze w „Gazecie Polskiej” Adrian Stankowski. >
- Dyrektor Mieszkowski miał specyficzny sposób dobierania sobie współpracowników i repertuaru, który zdecydowanie miał wypromować jego osobę. Takie jest moje zdanie. Miałam szansę przyglądać się temu przez 10 lat. Przez ostatnie 3 lata grałam w kolejnych odsłonach „Dziadów” i widziałam te sytuacje z bliska. Te wszystkie rzeczy o których się mówiło w teatrze, że „teatr świetnie prosperuje”, że „jest świetny zespół” to mit, który każdy dzień pracy obalał. Widziałam, że ci ludzie tak naprawdę są zastraszeni - powiedziała w programie "Koniec Systemu" Monika Bolly, aktorka związana od wielu lat z Teatrem Polskim we Wrocławiu.>
Ewa Iga Urban, specjalistka ds. impresariatu Teatru Polskiego we Wrocławiu, została zaatakowana i obrażana przez aktora związanego z tzw. „Teatrem Polskim w podziemiu”, przeciwnemu osobie Cezarego Morawskiego jako dyrektora placówki. Do bulwersujących zdarzeń doszło podczas gościnnych występów w Kanadzie. >
Zarząd województwa dolnośląskiego podjął decyzję o wszczęciu procedury odwołania ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu Cezarego Morawskiego. >
Wojna między zwolennikami a przeciwnikami dyrektora Cezarego Morawskiego w Teatrze Polskim trwa w najlepsze. Choć referendum zorganizowane przez teatralną "Solidarność" pokazało, że większość ankietowanych popiera nowego dyrektora, to jednak jego przeciwnicy nie zamierzają składać broni. >
Zbigniew Hołdys, który nieraz już dawał na Twitterze popis pogardy wobec obecnej władzy, po raz kolejny dał o sobie znać. W sposób wyjątkowo prostacki. >
Spektakl „Naše nasilje i vaše nasilje”, czyli "Nasza przemoc i Wasza przemoc" wyreżyserował Chorwat, Oliver Frljić. Jak czytamy w zapowiedzi spektaklu "bada obecny stan świata, a w szczególności sytuację Europy zadając pytanie o to, jakiego rodzaju współczesnej sztuki i teatru potrzebujemy w czasach, gdy Europa zmierza z w stronę nowej formy faszyzmu?".>
– PiS bardzo szybko naprawiło działania PO – stwierdził w programie „Wolne głosy” poseł PiS Jarosław Krajewski, mówiąc o zamieszaniu wokół powoływani sędziów Trybunału Konstytucyjnego. – Lekarstwo, które zastosowało PiS na tę chorobę jest równie niedoskonałe – ocenił z kolei poseł .Nowoczesnej Zbigniew Gryglas. >
„Teatr Polski wytycza ścieżkę, którą należy podążać” – zachwyca się recenzent „Tygodnia Powszechnego”. Szkoda, że nie zauważa, że to ścieżka prowadząca na samo dno. >
Najnowsze