Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: specustawa

Rząd na wtorkowym posiedzeniu ma się zająć projektem, który wydłuży działanie tzw. specustawy funduszowej do końca 2023 roku. Chodzi o to, by w dobie pandemii zapewnić płynność realizacji i rozliczeń projektów dofinansowanych ze środków unijnych. >
Państwo polskie finansowo jest gotowe na walkę z koronawirusem - powiedział na antenie Telewizji Republika w programie „Dziennikarski poker” Tomasz Latos, poseł PiS, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, który był gościem red. Adriana Stankowskiego.>
W niedzielę weszła w życie ustawa ws. szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem. W sobotę podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Ustawa przewiduje m.in. możliwość wprowadzenia zdalnej pracy w czasie kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego w związku z podejrzeniem koronawirusa, czy wypłatę zasiłków dla rodziców za czas zamknięcia m.in. szkół czy przedszkoli.>
– Właśnie dziś w Nysie podpisałem ustawę. Jest gotowa do wysłania i do publikacji. (…) Podpisałem ją najszybciej jak to było możliwe. W najbliższych dniach ustawa umożliwi działanie dyrektorom szpitali, starostom, wszystkim tym, którzy za szpitale odpowiadają, byśmy mogli działać jeszcze szybciej i jeszcze bardziej doraźnie mogli działać, gdyby stwierdzono kolejne przypadki koronawirusa – mówił w Nysie prezydent Andrzej Duda. Do podpisania ustawy doszło w Nysie, w trakcie wizyty głowy państwa w jednym ze szpitali.>
Wczoraj prezydent Andrzej Duda podpisał specustawę rozszerzającą przepisy dotyczące walki z afrykańskim pomorem świń (ASF). Nowe prawo obejmuje zarówno odstrzał sanitarny jak i pozostałe polowania. Nawet do roku pozbawienia wolności grozi za ich zakłócanie, utrudnianie lub uniemożliwianie. >
W piątek Senat poparł specustawę dotyczącą zwalczania ASF, nie wnosząc do niej poprawek. Przeciwko nowym przepisom byli wszyscy senatorowie klubu KO-PO. Poparło ją dwóch senatorów Koalicji Polskiej i senator niezależna Lidia Staroń.>
Trwa walka z wisrusem afrykańskiego pomoru świń, który w szczególny sposób zagraża hodowli trzody chlewnej w Polsce. Eksperci przekonują, że przepisy umożliwiające odstrzał dzików powinny zostać wprowadzone jak najszybciej. Przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa Robert Telus z Prawa i Sprawiedliwości zaapelował do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o potraktowanie jako pilnej specustawy dotyczącej walki z afrykańskim pomorem świń. W obronie dzików stanęła skandalistka Klaudia Jachira, która porównała zwierzęta do... nienarodzonych dzieci. >
We wtorek do Sejmu trafił projekt ustawy, dotyczący zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) i redukcji populacji dzików. Nowy plan walki z wirusem w rozmowie z portalem telewizjarepublika.pl skomentował Główny Lekarz Weterynarii, Bogdan Konopka. >
Sejm przyjął w piątek 13 poprawek Senatu do specustawy ws. budowy Muzeum Westerplatte; mają one charakter redakcyjny i dostosowujący ustawę do lokalnych realiów. Teraz trafi ona do podpisu prezydenta. >
Sejm przegłosował specustawę dot. Westerplatte. Dzięki nowym przepisom rząd będzie mógł zadbać o odpowiednie upamiętnienie bohaterskiej obrony polskich żołnierzy przed niemieckimi najeźdźcami. Nowa ustawa najwidoczniej nie podoba się prezydent Gdańska. >
Rząd zamierza przyśpieszyć budowę mieszkań pod wynajem w ramach programu Mieszkanie+. Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju powiedział, że planowane jest wprowadzenie specustawy mieszkaniowej, dzięki której rządowy program mógł by bardziej się rozwinąć. Wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że Mieszkanie+ to najważniejszy program na drugą część kadencji.>
9 września 2016 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 5 września 2016 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. >
Rząd przyjął projekt specustawy dotyczącej organizacji szczytu NATO, który odbędzie się w dniach 7-8 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie. >
Podczas trwającego posiedzenia Sejmu posłowie rozpoczną prace nad rządowym projektem specustawy przygotowanej w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży i wizytą papieża Franciszka w Polsce.>
2 lipca minister skarbu Andrzej Czerwiński wycofał z prac stałego Komitetu Rady Ministrów specustawę o gazie łupkowym – informuje "Puls Biznesu". Powodem takiej decyzji mają być nadchodzące wakacje sejmowe. >
– Bezpieczeństwo energetyczne kraju musi kosztować, co byśmy nie powiedzieli węgiel kamienny będzie podstawowym paliwem energetycznym w Polsce. Dzisiaj bilans wydobycia węgla pochłanianego przez państwowe elektrownie wychodzi na zero. Wyjęcie z tego bilansu tych czterech kopalń spowoduje, że zabraknie nam kilkanaście ton węgla i trzeba będzie je kupić – mówił o planach zamknięcia kopalń Ryszard Zbrzyzny z SLD na antenie Telewizji Republika.>
– Miałem w ręku ten dokument, dzisiaj poszedłem specjalnie na tą komisję infrastruktury, żeby zobaczyć. Przecierałem oczy ze zdumienia, a nie mam słów oburzenia dla ludzi, którzy tolerują import węgla rosyjskiego do Polski w sytuacji embarga na polskie produkty, a jednocześnie podnoszą rękę na polskie miejsca pracy, polskich górników. To jest dla mnie oburzające ze wszech miar – tak o specustawie, która ma uzdrowić polskie górnictwo mówił Janusz Śniadek z PiS na antenie Telewizji Republika. >
Najnowsze