Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: rezygnacja

"Rezygnuję dziś z funkcji wicemarszałka Senatu. Wracam do zawodu, ale nie wycofuję się z polityki. Dalej będę senatorem i będę współpracował" – poinformował dziś w Porannej rozmowie w RMF FM Stanisław Karczewski. >
17 stycznia podczas obrad Sejmowej Komisji Obrony Narodowej wybrani zostali nowi przewodniczący poszczególnych czterech podkomisji zajmujących się zagadnieniami takimi jak budżet i finanse, sprawami społecznymi czy strukturami Sił Zbrojnych, przemysłem obronnym i modernizacją techniczną czy też współpracą z zagranicą i NATO. Szefem tej ostatniej został wybrany Maciej Lasek, który wspierał rosyjską propagandę po katastrofie smoleńskiej. W odpowiedzi na ten wybór z prac w komisji zrezygnowała dziś poseł Joanna Lichocka z PiS.>
Brytyjski książę Harry i jego małżonka księżna Meghan ogłosili w środę wieczorem, że zrezygnują z roli „wysokich rangą” członków rodziny królewskiej i będą dzielić czas między Wielką Brytanią i Ameryką Północną.>
Bp Joseph Strickland z diecezji Tyler w Tekasie w USA podjął decyzję o anulowaniu subskrypcji na platformie Netflix. >
– Skoncentruję się na pracy w klubie Nowoczesnej, którego jestem wiceprzewodniczącą. Mam zamiar intensywnie pracować w Komisji Edukacji. Chciałabym też zaangażować się w kampanię Małgorzaty Kidawy Błońskiej. Jestem przekonana, że ma ona szansę pokonać Andrzeja Dudę – mówiła z Sejmu o swoich planach Katarzyna Lubnauer. >
Katarzyna Lubnauer złożyła w niedzielę rezygnację z funkcji przewodniczącej Nowoczesnej. - Jako jedna z liderek Koalicji Obywatelskiej biorę na siebie odpowiedzialność za wynik wyborczy i składam rezygnację z funkcji przewodniczącej Nowoczesnej – mówiła Lubnauer podczas konwencji ugrupowania.>
W październikowych wyborach parlamentarnych do Sejmu wybrano siedmioro wojewodów oraz dwóch wicewojewodów. Nowo wybrani parlamentarzyści pełniący funkcje wojewodów i wicewojewodów złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji – poinformowało MSWiA. Rezygnacje musi teraz przyjąć urzędujący premier Mateusz Morawiecki.>
- Informuję, że w dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnacje z funkcji marszałka Sejmu - oznajmił przed konferencją prezesa Kaczyńskiego, Marek Kuchciński.>
Przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji poinformował, że rezygnuje z przewodzenia organizacji. "Zapłaciłem wysoką cenę zaangażowania w KOD. Kosztem trwałej utraty zdrowia, stanem moich finansów, ogromnego stresu" – napisał Łoziński na Facebooku.>
Na portalu wp.pl pojawiła się ciekawa informacja. "Strajk nauczycieli trwa, ale pierwsze placówki wyłamują się z protestu. - Działa presja rządu, że nauczyciele nie otrzymają wynagrodzenia za czas protestu. W poniedziałek ze strajku odpadło 15 placówek, to głównie przedszkola - poinformował WP Adam Zygmunt, prezes ZNP w okręgu zachodniopomorskim. >
Dominic Raab, minister ds. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE stwierdził, że nie może z czystym sumieniem poprzeć ostatecznego tekstu umowy rozwodowej z Brukselą, forsowanej przez brytyjską premier Theresę May.>
Angela Merkel zawsze podkreślała, że kierowanie rządem jest nierozłączne z przewodzeniem partii. Teraz jest gotowa zrezygnować z szefostwa w CDU - informuje dw.de.>
– Potwierdzam, że złożyłem rezygnację. Wiem jakie są powody mojej decyzji. Jakiś czas temu podjąłem decyzję, że chcę spróbować sił w nowej roli. Czas na nowe pomysły, nowe projekty – powiedział były rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, który był gościem red. Grzegorza Kajdanowicza w programie „Fakty po faktach”.>
Ringier Axel Springer Polska poinformował, że w poniedziałek Robert Feluś złożył rezygnację z dalszego prowadzenia "Faktu". Powodem jest mocno krytykowany artykuł o śmierci syna Leszka Millera.>
David Davis, główny negocjator Brexitu strony brytyjskiej, nie zgadzał się z wizją wyjścia z Unii, jaką wybrała premier Theresa May. Dymisja postawiła pod znakiem zapytania zarówno plan negocjacji rozwodowych z Brukselą, jak i stanowisko szefowej rządu.>
Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel złożył dziś ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska.>
Stanisław Kogut zrezygnował z funkcji Prezesa Zarządu Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. W uzasadnieniu pisze, że wszczęte przeciw niemu postępowanie "utrudnia mu pełnienie funkcji" i "stanowi duże obciążenie". Na senatorze PiS ciążą zarzuty korupcyjne. >
- Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków. Dlatego podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w PKN Orlen - napisała na Twitterze Ewa Bugała, która miała zostać rzecznikiem prasowym koncernu.>
Kard. Gerhard Ludwig Müller przestaje być prefektem Kongregacji Nauki Wiary. Jego następcą został abp Luis Francisco Ladaria Ferrer SJ, dotychczasowy sekretarz Kongregacji Nauki Wiary, którego wcześniej papież Franciszek mianował szefem komisji ds. diakonatu kobiet - pisze Tomasz Terlikowski. >
Andrew Turner, były wiceprzewodniczący brytyjskiej Partii Konserwatywnej, został zmuszony do zrezygnowania z mandatu parlamentarzysty w zaledwie kilka godzin po ujawnieniu szczegółów jego wizyty w szkole w Newport. Okazało się, że rozmawiając z grupą uczniów z tamtejszej szkoły średniej, poseł stwierdził, że w jego opinii homoseksualizm jest „zły". >
Najnowsze