Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: Polska

Premier Ewa Kopacz wzięła udział w Brukseli w uroczystości podpisania umowy w sprawie pomocy finansowej UE dla budowy gazowego połączenia Polska-Litwa. >
Do 30 października polskie F-16 będą latać w przestrzeni powietrznej Jordanii i Izraela. Nasi piloci wezmą udział w misji szkoleniowej o kryptonimie "Blue Flag-15".>
Jak informuje Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda przyjął w środę w Pałacu Prezydenckim Ministra Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej Wanga Yi. Rozmowy dotyczyły m.in. Jedwabnego Szlaku i współpracy gospodarczej. >
Młodzieżowy zespół Biało-Czerwonych poległ w meczu z rówieśnikami ze Słowenii 0:1. Było to drugie spotkanie pomiędzy reprezentacjami, pierwsze z nich zakończyło się remisem 2:2.>
Polska reprezentacja zremisowała ze Szkocją 2:2 w spotkaniu grupy D eliminacji do EURO 2016 we Francji. Bramkę na wagę remisu w doliczonym czasie gry zdobył Robert Lewandowski. O awans zagramy w niedzielę z Irlandią>
Ambasador Polski w Pekinie Mirosław Gajewski podpisze jutro umowę o przystąpieniu naszego kraju do Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) – ustalił serwis Gosc.pl.>
Oficer ABW ujawnił poszukiwanej do tej pory białoruskiej agentce Oldze S. ściśle tajne tajemnice. Były funkcjonariusz został skazany za szpiegostwo – pisze wspolczesna.pl. >
Trzy samorządy, na których terenie znajdowałby się obiekt, już porozumiały się i zamierzają sfinansować powstanie muzeum upamiętniające zwycięstwo nad „polskim okupantem” - pisze Kurier Wileński. >
– To realne zagrożenie, wymagające przygotowań, ale na szczęście nie gorące. Taka inwazja nie grozi nam dziś lub jutro – ocenił ekspert od spraw międzynarodowych i politolog Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, odnosząc się do niebezpieczeństwa związanego z tzw. „przesmykiem suwalskim”. >
– Ja będę otwarty na współpracę z każdym rządem, chcę to powiedzieć wyraźnie. Ale będę realizował moje zobowiązania, które podjąłem wobec moich rodaków – mówił w Radio Koszalin prezydent Andrzej Duda. >
– Chcemy żyć w szczęśliwym kraju, z poczuciem siły, szczęśliwości, niezależności – mówił w Gorlicach Jarosław Kaczyński. – Polska bez afer, bez takich miejsc, jak „Sowa i Przyjaciele”, to może być Polska lepiej rządzona, sprawiedliwa, idąca do przodu – przekonywał prezes PiS. >
Reprezentacja Polski przegrała z Holandią 1:3 w ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Europy. Podopieczne Jacka Nawrockiego pożegnały się w ten sposób z tymi rozgrywkami.>
– PO ponosi odpowiedzialność za obecny stan państwa. Jestem jednym z tych ludzi, którzy zostali oszukani przez Platformę. Jestem całkowicie zawiedziony tą formacją – mówił w programie „W punkt” Marek Jakubiak, przedsiębiorca, właściciel browarów regionalnych, a obecnie kandydat formacji Pawła Kukiza do Sejmu. >
– Andrzej Duda wyrasta na głos chrześcijańskiej Europy – stwierdził w programie „Wolne głosy” Gabriel Kayzer z Prawicy Rzeczpospolitej. Politolog i publicysta w ten sposób skomentował wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w ONZ. >
– Twórzmy świat oparty na sile prawa, a nie na prawie siły – zaapelował na 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda. Prezydent podkreślał rolę prawa międzynarodowego i prawdy w relacjach między państwami. >
– Polityka Polski doprowadziła do tej katastrofy we wrześniu 1939 roku – mówił w rozmowie z TVN24 Siergiej Andriejew. Rosyjski ambasador w Warszawie dodał, że Polska częściowo była odpowiedzialna za wybuch II wojny światowej. >
16 lat może trwać oczekiwanie na osiedlenie repatrianta w Polsce - informuje "Rzeczpospolita", powołując się na raport Najwyżej Izby Kontroli. >
W dzisiejszym programie „Studio Republika" Ewa Stankiewicz zaprasza na rozmowę z dziennikarzem śledczym Witoldem Gadowskim. Tematem odcinka będą służby specjalne w Polsce. >
Polscy tenisiści poznali przeciwników w pierwszej rundzie przyszłorocznej edycji rozgrywek o Puchar Davisa. Biało-Czerwoni zmierzą się z Argentyńczykami.>
Milosz Zeman skrytykował Polskę za to, że jako jedyny kraj Grupy Wyszehradzkiej poparła propozycję Brukseli ws. obowiązkowych kwot przyjmowania imigrantów. – Przyzwoity człowiek nie łamie porozumień – stwierdził prezydent Czech.>
Najnowsze