Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: Polska

– Polska się odradza. W końcu nawiązuje nie do PRL-u, ale do II Rzeczypospolitej – stwierdził Tadeusz Płużański oceniając dzisiejsze uroczystości z okazji Święta Niepodległości. >
– Przeżywane dziś Święto Niepodległości przypomina nam, że Polska jest naszą wspólną sprawą. Wszyscy bowiem jesteśmy odpowiedzialni za Polskę – mówił Prymasa Polski abp. Wojciech Polak podczas mszy świętej za Ojczyznę w 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w katedrze gnieźnieńskiej.>
"W imieniu ambasady Ukrainy i całego narodu ukraińskiego proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej" – mówi ambasador Ukrainy w Polsce Andrii Deshchytsia, w krótkim filmiku nakręcony z okazji jutrzejszego święta.>
– Relacje między Stanami Zjednoczonymi i Polską są bardzo silne – powiedział dowódca sił amerykańskich w Europie gen. Ben Hodges. – Kiedy myślę o Polsce, myślę o ludziach, którzy kochają wolność i którzy umieją o nią walczyć – dodał generał. >
Wedle Konstytucji RP to rząd Ewy Kopacz powinien reprezentować Polskę na unijnym szczycie na Malcie. Wszelkie próby zrzucenia odpowiedzialności przez ekipę PO-PSL są jedynie polityczną grą. >
Jak podał tygodnik Der Spiegel, niemiecki wywiad BND inwigilował zaprzyjaźnione kraje, w tym resorty spraw wewnętrznych USA, Polski, Austrii, Danii i Chorwacji. Redakcja nie podała jednak źródła tych informacji. >
Anita Gargas i Cezary Gmyz w programie "Zadanie specjalne" ujawnili nowe fragmenty taśm z udziałem Jana Kulczyka. Na nagraniach słyszymy nowe wątki rozmowy niegdyś najbogatszego Polaka z ówczesnym ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. Mowa jest choćby o tym, dlaczego wciąż nie powstała w Polsce elektrownia jądrowa. >
Przywódcy krajów wschodniej flanki NATO przyjęli wspólne stanowisko ws. obecności wojsk Sojuszu w Europie Środkowo-Wschodniej. Na mini-szczycie w Bukareszcie zadeklarowali, że winna obecnej sytuacji w Europie jest Rosja. >
Jak poinformował portal press.pl, Marcin Wojciechowski, były rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz były dziennikarz Gazety Wyborczej został ambasadorem Polski w Kijowie. >
Jak wynika z sondażu TNS Polska, 73 proc. Polaków uważa, że Polski obecnie nie stać na przyjmowanie uchodźców. Taki sam odsetek badanych uważa, że najpierw powinniśmy pomagać rodakom na wschodzie.>
Jak zaznaczył poseł PiS Henryk Kowalczyk, podatek od marketów powinien zacząć obowiązywać już w pierwszym kwartale 2016 roku. Do Sejmu ma trafić projekt, który zakłada, że sklepy o powierzchni powyżej 250 m kw. zapłacą 2-proc. podatek od przychodów. Dzięki temu do budżetu trafi dodatkowe ok. 3,5 mld zł. >
– Wizyta prezydenta Dudy w Paryżu pozostała naszą polską tajemnicą – stwierdził Piotr Witt, paryski korespondent Radia Wnet. Podkreślał on, że o wizycie nie informowały nie tylko francuskie media, ale także polska ambasada.>
29 października 1611 r. w Warszawie miał miejsce tzw. Hołd Ruski (inaczej: Hołd Szujskich). Zdetronizowany car Wasyl IV Szujski w sali senatu Zamku Królewskiego oddał się do dyspozycji polskiego króla Zygmunta III Wazy. >
Jak podaje Nasz Dziennik, do Rosji wyciekło kilka tysięcy służbowych numerów telefonów polskich oficerów. Trwa w tej sprawie śledztwo. >
– Honor i godność Rzeczypospolitej wymagają, by mówić o tym, jaka jest prawda – mówił w TV Republika Maciej Świrski. Szef Reduty Dobrego Imienia mówił to w kontekście petycji do prezydenta ws. odebrania Janowi Tomaszowi Grossowi orderu. >
– Korzystamy z konstytucji, którą stworzył Aleksander Kwaśniewski, zdrajca, który służył obcemu mocarstwu. PZPR była partią, która służyła ZSRR. Nie możemy brać konstytucji od takiego gościa. Nie zmieniamy tej konstytucji, won z tą konstytucją! – mówił w programie „W punkt” podróżnik Wojciech Cejrowski. >
Jak informuje „Przegląd Sportowy” możliwe, że podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie odbędzie się towarzyski mecz Polska-Argentyna, na który zostanie zaproszony papież Franciszek. Planowany termin to 31 lipca, jak ustalono nie koliduje on z kalendarzem FIFA. W sprawę zaangażował się nawet Watykan.>
– Odsunięcie obecnej władzy jest dla mnie patriotycznym obowiązkiem numer jeden. Wszystkie inne sprawy, w takich okolicznościach, stają się wówczas bez znaczenia – mówił w wywiadzie dla Polski The Times Jarosław Kaczyński. – To nie będzie moja władza – dodał. >
– Cieszę się, że zgodzili się państwo przyjąć moje zaproszenie. Dzięki temu możemy rozpocząć pracę. To było ważne zobowiązanie, które podjąłem jeszcze w kampanii wyborczej – powiedział do ekspertów zebranych w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda.>
Ewa Kopacz podkreśliła, że Polska pomoże Węgrom w zabezpieczaniu granicy z Serbią, przez którą napływają do UE imigranci. Polski rząd ma wysłać sprzęt i grupę funkcjonariuszy straży granicznej. >
Najnowsze