Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: paulini

25 Paulinów zostało odizolowanych od reszty duchownych na Jasnej Górze - czytamy w oświadczeniu rzecznika prasowego Jasnej Góry o. Michała Legana OSPPE. Zostali oni zakwaterowani poza klasztorem i sanktuarium. >
Dokładnie 638 lat temu, 9 sierpnia Władysław Opolczyk sprowadził Paulinów na częstochowskie wzgórze i ufundował na nim klasztor. Już dwa lata później pojawił się tu obraz Matki Boskiej, a dopiero w 1388 r. cały kompleks zyskał nazwę Clarus Mons, Jasna Góra. To sanktuarium, w którym jak w soczewce przez wieki odbijały się dzieje narodu.>
– Jestem bardzo szczęśliwy, że tu byłem, że dzięki dobroci ojców mogłem się modlić pod samym obrazem, i mam nadzieję, że Bóg pozwoli, że będę tu jeszcze bardzo, bardzo wiele razy. Tylko żeby Bóg pozwolił - powiedział w rozmowie z jasnogórskimi mediami Jarosław Kaczyński. >
Na mszę przyszło kilkudziesięciu działaczy środowisk demokratycznych, ale wychodzili rozczarowani. Jeden z nich usłyszał zresztą od paulina wprost, że "chyba pomylił miejsce" – czytamy w częstochowskim wydaniu portalu internetowego „Gazety Wyborczej”.>
Na Jasnej Górze zakończył się doroczny przegląd konserwatorski Cudownego Obrazu Matki Bożej. - Stan wiekowej już Ikony, która doświadczyła w historii wiele, jest bardzo dobry - przekonują konserwatorzy. >
- Różaniec to miecz do walki z demonem. Mówi się, że na dźwięk przesuwanych koralików różańca i modlitwy różańcowej w piekle jest nieustanna komenda padnij-powstań. Ojciec Kolbe mówił, że różaniec to karabin w walce z szatanem - mówi o. Dariusz Laskowski. Paulin tłumaczy znaczenie modlitwy różańcowej i jej siłę. >
Najnowsze