Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: Niepełnosprawni

Gośćmi „Politycznej kawy” red. Tomasza Sakiewicza byli Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS, Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS oraz Jan Filip Libicki, senator PSL.>
Cel zawodów „12H Slalom Maraton” jest ponadczasowy – to zbiórka pieniędzy na kolejny rok rehabilitacji i integracji przez sport dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, którym pomaga Fundacja HANDICAP – przypomniał Andrzej Duda. Dziś na Polanie Szymoszkowej, jak co roku, Prezydent RP wziął udział w charytatywnych zawodach w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane 2021”.>
W 2020 roku przeznaczyliśmy ponad 27 mld zł na działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami - w stosunku do roku 2015 jest to wzrost o ponad 12 mld zł - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg podczas konferencji prasowej.>
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, dzień wszystkich, którzy w swoim codziennym życiu zmagają się z jakąkolwiek niepełnosprawnością.>
- 115 organizacji pozarządowych złożyło 157 ofert w ramach programu opieki wytchnieniowej dla opiekunów osób z niepełnosprawnością na lata 2020-2021. Planowana liczba uczestników programu to ponad 7,2 tys. osób – wskazywał w środę w Sejmie wiceminister rodziny Paweł Wdówik.>
Sandomierska Caritas uruchomi pod koniec tego roku Zakład Aktywności Zawodowej, w którym znajdzie pracę 30 osób niepełnosprawnych. Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę blisko 950 tys. złotych.>
- Zawsze, kiedy patrzę w oczy tego dziecka, to wydaje mi się, że ono ma takie samo prawo do życia i funkcjonowania w społeczeństwie, które my posiadamy. W niczym nie jest gorsze. Zawsze powtarzamy, że na poziomie serca wszyscy jesteśmy tacy sami. - O tym, dlaczego nie wolno zabijać niepełnosprawnych dzieci w łonie matki? Opowiada siostra Tymoteusza Gil, dominikanka z Domu dla dzieci i młodzieży w Broniszewicach.>
Ambitne przedsięwzięcie w bardzo szczytnym celu będzie miało miejsce w piątek w Tatrach. Górale spełnią marzenie niepełnosprawnego chłopca.>
W 2020 r. na wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami zaplanowano ponad 27 mld zł – powiedziała w środę szefowa MRPiPS Marlena Maląg. >
– Jeżeli ja potrafię to zrobić. Jeżeli potrafię założyć maskę… To i Ty potrafisz – prosty, ale piękny przekaz kampanii społecznej, w której do noszenia masek ochronnych zachęcają osoby niepełnosprawne. >
Chcemy wspierać rodziny z dzieckiem z niepełnosprawnością; zamierzamy zadbać o najwcześniejszy okres życia dziecka od narodzin do 4 lat - powiedział PAP pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Paweł Wdówik>
W kościele świętej Jadwigi w Milanówku odbyło się dziś ostatnie pożegnanie zmarłego w Wielką Sobotę ks. Stanisława Jurczuka, który był m.in. duszpasterzem osób niepełnosprawnych. Współpracownicy duchownego wspominają, że to właśnie ta grupa osób była dla kapłana najważniejsza. >
Gościem red. Adriana Stankowskiego na antenie Telewizji Republika w nowym programie „Nie daj się epidemii był Krzysztof Michałkiewicz, prezes PFRON.>
Działamy kompleksowo i systemowo na rzecz osób niepełnosprawnych, a pomoc finansowa dla tych osób stale rośnie - podkreśliła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg we wtorek, w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych.>
ZUS wydał już 64 tys. decyzji przyznających świadczenia uzupełniające dla osób niesamodzielnych – poinformował rzecznik ZUS >
Przepisy o świadczeniu uzupełniającym, tzw. 500 Plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wchodzą w życie 1 października. To realizacja zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.>
– Do osób niepełnosprawnych powinniśmy odnosić się z należnym im szacunkiem i otaczać adekwatną do potrzeb opieką. Parodiowanie osób niepełnosprawnych w jakimkolwiek celu zasługuje na kategoryczne potępienie - oceniła prezes zarządu PFRON Marlena Maląg.>
Nie chciałabym, żeby w naszym kraju rządził PiS. Każdy normalny człowiek, który prześledziłby jeszcze raz ten protest niepełnosprawnych zrozumiałby, że to są ludzie niebezpieczni – powiedziała kandydatka KO w wyborach parlamentarnych.>
Senat przyjął z poprawkami rządową ustawę w sprawie dodatku 500+ dla dorosłych niepełnosprawnych. Za regulacją zagłosowało 59 senatorów, przeciw było 8, a 16 kolejnych wstrzymało się od głosu. >
Nie będę kandydować w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Otrzymałam propozycję startu w wyborach z miejsca 3. Dzisiaj dowiedziałam się, że mam startować z miejsca nr 7. Cała sytuacja jest dla mnie bardzo przykra i czuję się oszukana – napisała na Facebooku Iwona Hartwich.>
Najnowsze