Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: młode pokolenie

Benedykt Życzyński od trzech lat przyjeżdża z Rzeszowa wraz z rodzicami na Powązki Wojskowe, aby 1 sierpnia uczcić rocznicę Powstania Warszawskiego. Nie tylko zapala znicze na grobach tych, którzy latem 1944 r. byli niewiele starsi od niego, a jednak poszli w bój…>
Cały czas nurtuje mnie pytanie, jak to możliwe, że takie zjawisko jak Solidarność, którą zachwycił się cały świat, zostało tak zupełnie obrócone w niwecz – mówi „Gazecie Polskiej” Maryna Miklaszewska, pisarka, autorka powieści „Hipster”.>
Słowo kosić ma więcej niż jedno znaczenie. Roy Mc Farland tak skosił Lubańskiego, że ten zniknął z reprezentacji Polski na trzy lata. Kto wie czy w ten sposób nie pozbawił Polaków tytułu mistrzów świata. Niezłą kosą była moja nauczycielka od chemii, do tej pory śni mi się po nocach. Przez osiem lat w Polscę niezłą kasę kosili przeróżni cwaniacy. Część z nich szuka szczęścia na Ukrainie, oficjalnie zarabiając pieniądze rzędu jednej kolacji u „Sowy i przyjaciół”. Szkoda, że wciąż cierpii naród ukraiński, który stracił niejednego syna, skoszonego moskiewską kulą. Kosę można dostać w ciemnej bramie (obym o tym pisał jak najrzadziej!). Spotkanie pani z kosą czeka w końcu każdego z nas. W tym wszystkim ginie gdzieś szlachetne koszenie w polu, to precież tak pospolite... >
– Nastolatkowie nie znajdą szczęścia poprzez ściąganie aplikacji na smartfona lub zachowując się jak gwiazda filmowa – mówił papież podczas watykańskiej celebracji dni młodzieży. >
Mam nadzieje, ze w kwestii bezpieczeństwa rząd PO-PSL będzie współpracował z prezydentem Andrzejem Dudą – mówiła w TV Republika posłanka PiS Anna Zalewska. – Kwota 2 proc. PKB na obronność musi być realizowana – dodała. >
We wtorek w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego na Uniwersytecie Warszawskim działalność rozpoczął Instytut Inicjatyw Publicznych. – Naszym celem jest rozwijanie potencjału skumulowanego w młodym pokoleniu Polaków, wspieranie rozwoju naszego kraju i budowanie wspólnoty ludzi, którym zależy na przyszłości Polski – mówi nam prezes zarządu fundacji Piotr Müller. >
– SLD nie ma wyboru i musi zrobić krok do tyłu, żeby cała lewica mogła pójść do przodu. Inaczej będziemy stać w miejscu – mówił Krzysztof Gawkowski. Polityk SLD zapowiedział, że będzie namawiał kolegów z partii do zmiany nazwy. >
Kandydat PiS na urząd prezydenta oficjalnie poparł program „Wizja dla młodego pokolenia” opracowany przez trzy organizacje: Koliber, Studenci dla Rzeczypospolitej oraz Młodzi dla Polski. Tym samym potwierdziły się nasze informacje sprzed miesiąca. >
Trzy organizacje Młodzi dla Polski, Koliber oraz Studenci dla Rzeczypospolitej przygotowały program dla młodego pokolenia Polaków. Jeszcze przed wyborami zaprezentują szereg postulatów, których realizację powierzą jednemu z kandydatów na urząd prezydenta. Z naszych informacji wynika, że szczególne zainteresowanie programem wyraził sztab Andrzeja Dudy. >
Najnowsze