Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: ministerstwo

– Całkowicie zawaliła się teoria opozycji, że to my mamy coś na sumieniu w aferze GetBacku . To afera III RP i rząd na czele z premierem chcą tę sprawę wyjaśnić - powiedział w Polskim Radiu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. >
Minister edukacji narodowej zapytana dziś w RMF FM, jaką ocenę wystawiłaby sobie jako szefowa resortu, odpowiedziała, że „dobrą” czyli czwórkę. Zaznaczyła, że reforma edukacji nie jest jeszcze skończona, przeprowadzony został dopiero pewien etap. Wskazała także, że samorządowcy, dyrektorzy i kuratorzy, zasłużyli na piątkę. Minister zapowiedziała, że w poniedziałek podpisze projekt ustawę o zmianach w szkolnictwie branżowym i technicznym. >
Gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie Telewizji Republika ''W punkt'' był nowy minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Ardanowski – Jestem rolnikiem, pochodzę z rolniczej rodziny, skończyłem studia rolnicze. Prowadziłem własne gospodarstwo rolne z żoną. Mi się dobrze rozmawia z rolnikami, ja ich rozumiem. Ja jestem współautorem programu rolnego PiS-u. To jest dla mnie bardzo ważne - powiedział w programie. >
W Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają prace nad programem "Stołówka szkolna", który docelowo miałby zacząć obowiązywać od początku roku szkolnego 2018/2019. Oprócz tego, resort planuje wydać rozporządzenie w sprawie wydłużenia przerw obiadowych w szkołach. >
Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel złożył dziś ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska.>
Informujemy, że dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. >
Gościem Katarzyny Gójskiej w programie Telewizji Republika ,,W punkt'' był wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. W programie skomentował ostatnie pożary składowisk odpadów - ,, Niestety o tym, co jest nielegalnie dowiadujemy się dopiero, gdy zostaje to już zdeponowane. Mamy do czynienia z takim zjawiskiem, gdzie powstają słupy - osoby, które nie mają wystarczających środków na wypełnienie tych obowiązków do których dany podmiot się zobowiąże i potem w sytuacji, kiedy powstaje problem to on po prostu znika, albo okazuje się, że jest niewypłacalnym bezrobotnym - powiedział. >
Prezes Rady Ministrów, na wniosek Ministra Energii, powołał z dniem 4 czerwca 2018 r. Tomasza Dąbrowskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Energii.>
Gościem Emilii Pobłockiej w programie „Prosto w oczy” był dziś Szymon Huptyś, rzecznik prasowy ministerstwa infrastruktury i budownictwa, który skomentował przedstawiony ostatnio przez premiera Morawieckiego program Mosty+ oraz przedstawił inne działania prowadzone przez ministerstwo, których celem jest równomierny rozwój naszego kraju. - Premier powiedział, że jest jedna Polska od A do Z. Środki dysponowane są tak, by Polska mogła się równo rozwijać - stwierdził Szymon Huptyś.>
– Uczelnie medyczne będą inaczej finansowane, niż uczelnie wyższe – powiedział w Krakowie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Dodał, że polskie uczelnie będą kształcić więcej lekarzy, niż dotychczas. >
– Pomnik Katyński upamiętnia Ofiary wielkiej, bezprzykładnej zbrodni, którą popełniono na Polskim Narodzie – napisał w liście do uczestników uroczystych obchodów 20. rocznicy odsłonięcia Pomnika Katyńskiego Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.>
Gościem Katarzyny Gójskiej w programie Telewizji Republika ,,W Punkt'' był Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - ,,Z jednej strony się cieszymy, że temat niepełnosprawności stał się tematem publicznym, wszyscy dyskutują o niepełnosprawności. Z drugiej strony martwimy się i boimy, że podzieli on środowisko osób niepełnosprawnych, bo to jest bardzo liczne środowisko i bardzo zróżnicowane'' - powiedział w programie. >
Gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie Telewizji Republika ,,Wolne głosy - wieczorem'' był profesor Jan Szyszko - Uważam, że Komisja Europejska została wprowadzona w bład przez różnego rodzaju organizacje, które dysponują ogromnymi środkami, które zrobiły szum na całym świecie i po tym Komisja Europejska złożyła skargę do Trybunału Europejskiego - powiedział w programie. >
- Ławki Niepodległości będą przypominać każdemu z nas o drodze naszego kraju ku niepodległości. W roku, w którym świętujemy stulecie niepodległej, jako priorytet postawiłem sobie stworzenie programu, który godnie, a zarazem nowocześnie uczci tę niezwykłą rocznicę – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas inauguracji programu Ławka Niepodległości.>
Prezydent Andrzej Duda wpisał kolejnych 10 zabytków na listę Pomników Historii. Są wśród nich: Święta Lipka - sanktuarium pielgrzymkowe, Krasiczyn - zespół zamkowo-parkowy, Lidzbark Warmiński - zamek biskupów warmińskich, Rogalin - zespół pałacowy z ogrodem i parkiem, a także Kwidzyn - zespół katedralno-zamkowy. Uroczystość wpisania nowych obiektów na listę Pomników Historii odbyła się 20 kwietnia w Pałacu Prezydenckim z udziałem m.in. wicepremiera Piotra Glińskiego i wiceministrów kultury Jarosława Sellina i Magdaleny Gawin.>
- Dziś obchodzimy święto Garnizonu Warszawa. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości możemy chlubić się postawą Wojska Polskiego i żołnierzy zawsze gotowych do najwyższych poświęceń w obronie naszej wolności – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas uroczystego apelu z okazji święta Dowództwa Garnizonu Warszawa.>
- Deklaruję, że nie ustaniemy w dążeniu do ustalenia każdego zamordowanego w Katyniu z imienia i nazwiska. Robiąc to, niweczymy zamiary sowieckiego totalitaryzmu – zapowiedział wicepremier Gliński podczas konferencji „Zbrodnia katyńska – 75 lat walki o prawdę” w Warszawie. >
Dziś, odbyła się konferencja prasowa z udziałem szefa Gabinetu Ministra Sprawiedliwości Michała Wosia, sekretarza stanu Michała Wójcika oraz wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka. Podczas konferencji, ogłoszono objęcie kolejnego województwa ministerialnym wsparciem.>
- Jesteście spadkobiercami, ale także kontynuatorami tych wielu pokoleń naszych rodaków, którzy poświęcali własne życie, aby Polska była wolna, aby Polska była niepodległa - powiedział Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej podczas uroczystej przysięgi żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej we Włodawie.>
Przedsiębiorczość, czyste powietrze i nowe technologie - to trzy obszary, którymi będzie się zajmować Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - powiedziała w czwartek szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz. Wskazała, że resort będzie prowadzić szeroko rozumianą politykę gospodarczą.>
Najnowsze