Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: kraj

– Bardzo dziękuję wam za to, że kolejne pokolenia Polaków czerpią wzorce z waszego postępowania. To jest niezwykle ważne dla naszej przyszłości. Jesteście strażnikami pamięci – powiedział Mariusz Błaszczak do weteranów podczas uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.>
– Co piąty ksiądz diecezjalny został zamordowany w okupowanej przez Niemców i Rosjan Polsce. W obozach zginęło czterech polskich biskupów, a blisko połowa diecezji rzymskokatolickich została pozbawiona biskupów diecezjalnych. To była również wojna z religią – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. >
Dziś, 79 lat po napaści Niemiec na Polskę, składamy hołd pamięci wszystkich Polaków, którym w wyniku zbrodni popełnionych przez niemieckiego okupanta przysporzono nieopisanych cierpień - napisał na Twitterze niemiecki ambasador w Polsce Rolf Nikel. >
Troje radnych Platformy Obywatelskiej: Lech Jaworski, Aleksandra Scheybal-Rostek i Izabela Chmielewska ogłosiło odejście od partii. To jednoznaczne z utraceniem przez PO większości w Radzie Warszawy – Nie jestem zaskoczony tą decyzją. Powodem, dla którego odchodzą ci radni z Platformy, jest to, że Rafał Trzaskowski nie radzi sobie w kampanii wyborczej - skomentował Patryk Jaki. >
– 9 lat temu, o godz. 6.45, pierwsze bomby spadły na Warszawę - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski. Na uwagę zasługuje fakt, że nie wspomniał czyje to były bomby. Do sprawy odniósł się poseł WiS Adam Andruszkiewicz – Panie Pośle, ale czyje bomby spadły na Warszawę? Kto zaatakował 1 IX 39? Marsjanie? - napisał. >
Dziennik ,,Fakt'' postanowił, jak to ma w zwyczaju zaszokować. Na pierwszą stronę gazety trafił artykuł dotyczący śmierci syna Leszka Miller - ,,Ojciec wybrał politykę, a syn sznur''. Poziom bezczelności i żenady osiągnął dno! >
Dr Aondo-Akaa, znany działacz Pro Life został zablokowany na Facebooku. W rozmowie z portalem tysol.pl podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego zajścia - Dziwi mnie to, bo nikogo nie obraziłem, nie napisałem nic wulgarnego, tylko pokazałem prawdę czym w istocie jest haniebne mordowanie dzieci. Więc dziwi mnie - powiedział. >
To w czasach naszych poprzedników zdarzyła się taka sytuacja, że na telefon dziennikarza z Warszawy sędzia z Gdańska sugerował, że wybierze spolegliwego jednej z kluczowych spraw wówczas. My wyeliminowaliśmy takie możliwości poprzez wdrożenie losowej dystrybucji spraw sądowych. To już dzisiaj nie prezes sądu decyduje, tylko podnieśliśmy niezawisłość, niezależność i obiektywność wymiaru sprawiedliwości poprzez wdrożenie zasady losowej dystrybucji spraw sądowych – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w KPRM.>
Wrocławscy policjanci zatrzymali zupełnie nagiego 21-latka,. Mężczyzna najpierw usiłował podpalić mieszkanie, a następnie chciał skoczyć z dachu 10-piętrowego budynku. 21-latek był pod wpływem dopalaczy. W jego mieszkaniu znalezionych zostało kilka dawek niebezpiecznych substancji. Zatrzymany trafił do szpitala. >
Obiecali [PO - dop. red], że wybudują do 2014 roku 38 nowych stacji metra. Dwie kadencje. Miało być 38 nowych stacji metra. Minęły nie dwie, a trzy kadencje i ile wybudowali? 12 - powiedział Patryk Jaki podczas konferencji prasowej. >
Gościem Emilii Pobłockiej w poranku Telewizji Republika był Witold Gadowski. W programie skomentował to, że Trybunał Sprawiedliwości UE zajął się sprawą polskiego Sądu Najwyższego – Z tego co mi wiadomo Polska, przynajmniej formalnie jest krajem niepodległym, a to oznacza, że ustawodawca tworzy prawo, które funkcjonuje na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. (...) Orzeczenia trybunału mogą mieć jakąś formę propagandową, mogą być formą nacisku, ale nie mogą nakazywać - powiedział Gadowski. >
Gościem Emilii Pobłockiej w programie Telewizji Republika ,,Prosto w oczy'' był wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński –Zaufanie do policji wynosi 70 procent i to jest bardzo wysoki wskaźnik. Polska na tle Europy wyróżnia się na tle bezpieczeństwa i na to są statystyki, ponieważ coraz więcej turystów przyjeżdża do Polski - mówił w programie. >
W czerwcu Krajowa Administracja Skarbowa w ramach postępowania dotyczącego przestępstw VAT-owskich dokonała przeszukań w spółce, która jeszcze do niedawna wydawała „Służby Specjalne”. Związki periodyku prowadzą do głośnych afer rozpracowywanych obecnie przez organa ścigania – ustaliła „Gazeta Polska”.>
– Ta inicjatywa (500+) to strzał w "10". To przełomowy program, który wzbudza zainteresowanie w innych krajach. W Unii Europejskiej wiedzą, że takie ograniczenie ubóstwa, z jakim mamy do czynienia w Polsce, jest niespotykane - powiedziała minister Elżbieta Rafalska w rozmowie z Dorotą Kanią w Polskim Radiu 24. >
Według wstępnych ustaleń śledczych 48-letni Leszek Miller - syn byłego premiera Leszka Millera popełnił samobójstwo. Do mediów dociera coraz więcej pogłosek na temat problemów rodzinnych i powodów jego śmierci. >
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w poranku Telewizji Republika był rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa dr Maciej Mitera. W programie odniósł się do wczorajszych protestów Obywateli RP przed miejscem obrad KRS – Ja rozumiem - są protesty, ale miejsce demonstranta, zgodzę się jest przed siedzibą, ale bieganie osób całkowicie nieuprawnionych po siedzibie i po budynku, jest nie tyle niepoważne, kuriozalne, ale groteskowe - powiedział.>
- W wyborach samorządowych karta wyborcza będzie miała formę tzw. płachty - powiedział szef PKW Wojciech Hermeliński. Podkreślił, że płachta będzie wygodna dla wyborcy, ułatwi prace komisjom wyborczym oraz zmniejszy możliwość fałszowania głosów.>
Gościem Katarzyny Gójskiej w programie Telewizji Republika ,,W punkt'' był wicemarszałek Senatu Adam Bielan – Nie ma co ukrywać, że w tej lewej części Parlamentu Europejskiego atakowanie Polski jest popularne i jest przepustką do pewnej kariery - powiedział w programie. >
Marcin Bąk w programie Telewizji Republika ,,Wolne głosy - popołudnie'' rozmawiał z działaczem opozycji antykomunistycznej, związkowcem Stanisławem Fudakowskim – Program Solidarności ze zjazdu, który współtworzyłem jest nadal aktualny. Nadal musimy walczyć o Polskę i polskość i Polacy mają przed sobą jeden cel - budowanie siły - powiedział w programie działacz. >
Leszek Miller, syn byłego premiera Leszka Millera nie żyje. Informacje o jego śmierci przekazała jego córka za pośrednictwem portalu społecznościowego. >
Najnowsze