Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: koalicja

Paweł Kukiz, szef koła Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia zapowiedział, że jeśli weźmie udział w głosowaniu w sprawie RPO, prawdopodobnie zagłosuje na kandydata PiS Bartłomieja Wróblewskiego. Podkreślił, że nie zamierza wchodzić do Zjednoczonej Prawicy, a rozmowy z PiS dotyczą tylko poparcia konkretnych ustaw.>
– Największe szanse na przyciągnięcie mnie ma ten polityk, który ma chęć wprowadzenia w życie postulatów, z którymi przyszedłem do Sejmu. Większe moce sprawcze ma z pewnością prezes PiS Jarosław Kaczyński niż prezes Porozumienia Jarosław Gowin – powiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.>
– Jestem radykałem i najchętniej bym się pozbył koalicjantów, ale utrzymujemy jedność w Zjednoczonej Prawicy tak długo, jak to możliwe i mam nadzieję, że razem pójdziemy do wyborów – powiedział wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.>
Premier Morwiecki „ma moje poparcie i zaufanie” - powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”. Przyznał jednocześnie, że w koalicji rządzącej dochodzi do napięć.>
Partia Zieloni jest coraz bliższa opuszczenia klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej – wynika z nieoficjalnych informacji PAP. – Narasta zmęczenie obecną sytuacją – powiedział polityk tej partii. Liderka Zielonych Małgorzata Tracz zapewnia, że Zieloni „za tydzień i za miesiąc na pewno będą w KO”.>
Gościem Łukasza Jankowskiego był Artur Soboń. Tematem rozmowy był m.in. plan odbudowy Polski.>
Gorąca rozmowa w mroźny poranek. Red. Aleksander Wierzejski rozmawiał dziś z red. Tomaszem Sakiewiczem o konwencji PO, wizycie Josepa Borrella w Rosji oraz rosyjskich szczepionkach.>
Proponujemy opozycji rozmowę o przyszłości Polski, chcemy stworzyć "Koalicję 276" - powiedział na konferencji szef PO Borys Budka. Wskazywał, że 276 to liczba posłów potrzebna do obalenia prezydenckiego weta, by – jak mówił – realizować zmiany w Polsce.>
PiS uzyskałoby w wyborach do parlamentu 31,1 proc., Koalicja Obywatelska traci do lidera ponad 10 punktów procentowych (19,2 proc.), coraz bliżej KO jest Polska 2050 Szymona Hołowni (16,9 proc.) - wynika z sondażu IBRiS.>
– Wyjście Solidarnej Polski z koalicji oznaczałoby zapewne przyśpieszone wybory; zdaliśmy sobie sprawę, że to dziś oznaczałoby dojście do władzy ludzi, którzy są jeszcze bardziej skłonni na rozmaite ustępstwa wobec establishmentu europejskiego - mówił w niedzielę lider tej formacji Zbigniew Ziobro. >
– Głosami 12 do 8 zarząd Solidarnej Polski odrzucił wniosek jednego z członków SP o wyjście z koalicji rządzącej - poinformował po sobotnim posiedzeniu zarządu lider ugrupowania, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. >
W sobotę zarząd Solidarnej Polski dyskutował o ustaleniach czwartkowego szczytu Unii Europejskiej. Na posiedzeniu miał pojawić się wniosek wiceministra Janusza Kowalskiego o opuszczenie koalicji z PiS-em, o czym informowały nieoficjalnie media. Teraz z ustaleń dziennikarzy wynika, że pomysł upadł. >
Po ostrym stanowisku ministra sprawiedliwości i lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry w mediach na nowo pojawiły się spekulacje o możliwym rozpadzie koalicji rządzącej. Jutro ma odbyć się zebranie władz ugrupowania Ziobry. Co na to drugi koalicjant Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Gowin? >
Chciałbym już zakładać koło, ale w związku z sytuacją w Koalicji Polskiej jestem w zawieszeniu politycznym. Na razie nie muszę z nikim współpracować - mówi PAP lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Przyznał, że toczy rozmowy z każdym politykiem, który mógłby poprzeć jego postulaty.>
Gośćmi redaktora Tomasza Sakiewicza w pierwszej części programu "Polityczna Kawa na antenie TV Republika byli posłowie: Marek Suski (PiS) oraz Jarosław Sachajko (Kukiz'15). Rozmowa dotyczyła przede wszystkim rozpadu Koalicji Polskiej. >
– Porozumienie będzie prowadzić rozmowy z koalicjantami Zjednoczonej Prawicy w sprawie zmiany obecnej ustawy dotyczącej aborcji lub przedstawienia projektu nowej ustawy - zapowiedziała w rozmowie z PAP rzeczniczka ugrupowania, posłanka Magdalena Sroka. >
Gościem Aleksandra Wierzejskiego był dziś Marek Król, publicysta. Tematem rozmowy była m.in przyszłość Zjednoczonej Prawicy. - Należy się spodziewać napięć w przyszłości koalicji - powiedział Król.>
Gościem Katarzyny Gójskiej w programie "W Punkt" był Adam Bielan, europoseł PiS. Tematem rozmowy była rekonstrukcja rządu.>
Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w konferencji Zjednoczonej Prawicy związanej z podpisaniem umowy koalicyjnej. >
– Mamy dla Państwa radosną wiadomość. Bardzo się cieszymy, zostało zawarte porozumienie, za chwilę zostanie podpisane – poinformował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.>
Najnowsze