Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: Ewa Stankiewicz

W drugiej części programu "Otwartym tekstem" na antenie TV Republika red. Ewa Stankiewicz rozmawiała z ekspertem ds. służb specjalnych, Piotrem Woyciechowskim o metodach działania PRL-owskich służb specjalnych. >
Ksiądz Franciszek Blachnicki, ks. Jerzy Popiełuszko, ks. Sylwester Zych i inni kapłani, którzy zostali zamordowani lub rozstali się z życiem w niejasnych okolicznościach w latach 80. - męczennicy komunistycznego reżimu. Jak wyglądałby Kościół Katolicki, gdyby zamordowani księża byli dziś biskupami? W dzisiejszym odcinku programu red. Ewy Stankiewicz "Otwartym tekstem" na antenie TV Republika, ekspert ds. służb specjalnych, Piotr Woyciechowski mówił m.in. o okolicznościach śmierci ks. Franciszka Blachnickiego>
Jak mogło wyglądać zabójstwo (jeśli było to zabójstwo) ks. Franciszka Blachnickiego? Na to pytanie w programie "Otwartym tekstem" odpowiedział red. Ewie Stankiewicz były szef Kontrwywiadu Wojskowego, gen. Andrzej Kowalski.>
W programie "Otwartym Tekstem" redaktor Ewa Stankiewicz rozmawiała z gen. Andrzejem Kowalskim, byłym szefem Kontrwywiadu Wojskowego o okolicznościach śmierci ks. Franciszka Blachnickiego>
W dzisiejszym wydaniu programu „Otwartym tekstem” gościem redaktor Ewy Stankiewicz był profesor Aleksander Nalaskowski. W drugiej części rozmowy ceniony pedagog, nauczyciel akademicki, mówił m.in. o wyzwaniach, które czekają prezydenta Andrzeja Dudę.>
W dzisiejszym odcinku programu „Otwartym tekstem” na antenie Telewizji Republika redaktor Ewa Stankiewicz rozmawiała z przedstawicielami Ruchu Kontroli Wyborów: Pawłem Zdunem oraz Hanną Dobrowolską.>
Dziesięć lat temu doszło do największej tragedii w historii powojennej Polski – w katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginął prezydent PR prof. Lech Kaczyński, jego małżonka Maria, prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz towarzyszący im przedstawiciele polskiej elity. Zanim doszło do katastrofy, politycy PO oraz sprzyjające im media uruchomiły przemysł pogardy przeciwko prof. Lechowi Kaczyńskiemu i PiS. Ludzie skupieni wokół „Gazety Polskiej” i Solidarnych 2010 przez długi czas tworzyli jedyne środowiska, które upominały się o prawdę w sprawie katastrofy, broniły atakowane i wyszydzane rodziny ofiar, a także tych, którzy czcili ich pamięć. >
Gościem redaktor Ewy Stankiewicz w programie „Otwartym tekstem” był prezes fundacji Hatikva, Jarosław Papis. Tematem były relacje polsko-żydowskie. Na początek prowadząca zapytała swojego rozmówcę, dlaczego nie możemy mówić o przyjaźni polsko-żydowskiej. >
Gościem red. Ewy Stankiewicz w programie „Otwartym tekstem” na antenie Telewizji Republika był Adam Borowski, szef Komitetu Suwerenni, który stanie na czele demonstracji w obronie reformy sądownictwa, organizowanej właśnie przez Komitet Suwerenni, przy wsparciu Klubów Gazety Polskiej.>
Gościem redaktor Ewy Stankiewicz w jej programie „Otwartym tekstem” na antenie Telewizji Republika był prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej. Tematem była sprawa prezesa NIK, Mariana Banasia, który z prof. Szeremietiewem zna się od wielu lat, jeszcze z czasów działalności opozycyjnej. >
"Byłem pełen dobrej woli, myślałem, że pomagam ludziom, którzy chcą dobrze. Okazuje się, że ci zawodowi oszuści potrafią także uczciwego człowieka wykorzystać do swoich wrednych, antypolskich celów"-mówił o Donaldzie Tusku i Lechu Wałęsie Krzysztof Wyszkowski, działacz opozycji czasów PRL i członek Kolegium IPN w programie Ewy Stankiewicz "Otwartym tekstem" na antenie Telewizji Republika.>
Gościem Ewy Stankiewicz w programie „Otwartym tesktem” była Maryla Ścibor-Marchocka, dziennikarka, poetka i pisarka. >
Gośćmi Ewy Stankiewicz w jej programie w Telewizji Republika "Otwartym tekstem" byli: Katarzyna i Jan Pietrzak, którego głównym tematem było Towarzystwo Patriotycznego, którego są oni założycielami. >
Radni Żyrardowa próbowali zmienić nazwę ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" na ul. Jedności Robotniczej. W tej sprawie zaprotestował pan Stanisław Rosiński, więzień polityczny 1968-1969, który był dzisiaj gościem red. Ewy Stankiewicz w programie „Otwartym tekstem”. >
Jak wygląda tropienie, zastraszanie i prześladowanie osób, które nie wyznają jedynie słusznej linii? Właśnie o tym był dzisiejszy odcinek programu „Otwartym tekstem”. Gościem red. Ewy Stankiewicz był Krystian Frelichowski, nauczyciel, radny PiS w Bydgoszczy.>
Gościem red. Ewy Stankiewicz w programie „Otwartym tekstem” był Edmund Blicharczyk, który od kilku dni pilnuje, aby nie zmieniono zamków w Domu Kombatantów w Paryżu. Bardzo możliwe, że stoimy w obliczu zagrożenia, że kolejna własność Polski zostanie przejęta we Francji. >
– Chciałam wyrazić szacunek i zobaczyć na własne oczy co tutaj przeszli ludzie podczas Holokaustu. Czytałam o tym w książkach, studiowałam te zagadnienia. Poczułam obowiązek przyjechania tutaj – mówi w najnowszej odsłonie programu red. Ewy Stankiewicz „Otwartym Tekstem” Theresa z Kalifornii. Co skłoniło ją do uczestnictwa w Marszu Życia Polaków i Polonii w Auschwitz? Zachęcamy do zapoznania się z kolejną częścią relacji.>
Auschwitz - miejsce uświęcone nade wszystko krwią polskich obywateli. W 78. rocznicę narodzin dla Nieba św. Maksymiliana Marii Kolbe ulicami Oświęcimia przeszedł Marsz Życia Polaków i Polonii, w którym wzięło udział kilka tysięcy osób. Na wydarzenie od tygodni zapraszał publicysta i dziennikarz Witold Gadowski. Dziś dalsza relacja marszu w programie red. Ewy Stankiewicz "Otwartym Tekstem".>
Auschwitz - miejsce uświęcone nade wszystko krwią polskich obywateli. W 78. rocznicę narodzin dla Nieba św. Maksymiliana Marii Kolbe ulicami Oświęcimia przeszedł Marsz Życia Polaków i Polonii, w którym wzięło udział kilka tysięcy osób. Na wydarzenie od tygodni zapraszał publicysta i dziennikarz Witold Gadowski - właśnie o tym był dzisiejszy odcinek programu "otwartym tekstem". >
Na sytuację dzś patrzę z zadowoleniem. Dostrzegam realne zmiany, również w kwestii, która mnie interesuje, tj. dzieje naszego państwa. Świat dostrzega, ża nasza historia jest zupełnie inna niż dotychczas ją przedstawiano – mówi historyk, publicysta, prezes Fundacji "Łączka" Tadeusz Płużański w najnowszej odsłonie programu red. Ewy Stankiewicz "Otwartym Tekstem".>
Najnowsze