Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: dowód osobisty

Mieszkaniec Dolnego Śląska wyłudził na konto kolegi 13 pożyczek w różnych instytucjach finansowych na łączną sumę 51 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia. >
W piątek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło że, od sierpnia 2021 roku wejdą dwie ważne zmiany dotyczące dokumentu dowodu osobistego. >
- W ubiegłym roku ponad czterem milionom osób skończył się okres ważności dowodu osobistego. W pierwszym kwartale tego roku upływa termin ważności dowodów kolejnego miliona osób. Ja również jestem w tym gronie, dlatego już dziś złożyłem wniosek o nowy dowód osobisty - powiedział minister Mariusz Błaszczak w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Praga-Północ. >
Ministerstwo Cyfryzacji przedstawiło dziś szczegóły projektów mID i mDokumenty, dzięki którym nasze telefony będą służyły jako nośnik prawo jazdy lub dowód osobisty. Pierwsze takie rozwiązania mają pojawić się w maju 2017 r. >
Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, zapowiedziała, że nowe, elektroniczne dowody osobiste pojawią się prawdopodobnie do końca 2018 r. Mogą być one połączone m.in. z prawem jazdy lub kartą ubezpieczenia zdrowotnego.>
Choć MSW zapewnia, że System Rejestrów Państwowych „Źródło” działa bez zarzutu, z całego kraju napływa coraz więcej zawiadomień o błędach w systemie. Wczoraj pojawiło się ich około 600, dziś w ciągu dwóch godzin wpłynęły 283 zgłoszenia z całego kraju. >
Od marca nowy dowód osobisty będzie można wyrobić w dowolnym urzędzie gminy, niezależnie od meldunku. Z nowego wzoru dokumentu zniknie kilka informacji, m.in. o adresie zameldowania, wzroście i kolorze oczu; nie będzie także podpisu posiadacza.>
Od 1 stycznia 2015 będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego. Nowy dowód nie będzie zawierał już informacji o adresie zameldowania, kolorze oczu i wzroście. Nie będzie też zeskanowanego podpisu posiadacza dowodu osobistego – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. >
Najnowsze