Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: debata

Nie odbierzecie nam dumy z silnej pozycji Polski w Europie, spadającego bezrobocia i rosnącej gospodarki. Ja jestem z tych lat dumna, to nie były lata stracone dla Polski – powiedziała w Sejmie była premier Ewa Kopacz. Na sali plenarnej trwa debata po prezentacji audytu rządów PO-PSL. >
Z inicjatywy europosła PiS i Koordynatora Grupy EKR w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) prof. Zdzisława Krasnodębskiego, europosłowie debatowali na temat wpływu gazociągu Nord Stream 2 na rynek gazu Europy Środkowo-Wschodniej. W dyskusji, która odbyła się w Parlamencie Europejskim, głos zabrali również Edward Czesak oraz Zbigniew Kuźmiuk.>
– Jedno medium tworzy swoją rzeczywistość. Dało dowód na to w postaci insynuacji i plotek na temat Agaty Dudy. To absolutnie nie jest prawda, nic takiego się nie wydarzyło. Chcę przypomnieć, jak wyglądają debaty. Są to luźne sformułowania, które nie przekładają się na decyzje MEN. Na tym polega dyskusja – powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska podczas konferencji prasowej, odpierając w ten sposób zarzuty „Gazety Wyborczej”, która stwierdziła dziś, że PiS chce osobnych klas dla dzieci niepełnosprawnych.>
– Ten kompromis, który osiągnęliśmy w Polsce wiele lat temu, powinien zostać zachowany – mówiła dzisiaj w sejmie posłanka PO, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.>
O nominację Republikanów w wyborach prezydenckich walczy jeszcze czterech kandydatów: miliarder Donald Trump, senator z Florydy Marco Rubio, senator z Teksasu Ted Cruz oraz gubernator Ohio John Kasich. W czwartkowej debacie rywale przekrzykiwali się i ubliżali sobie, ale wszystkich przebił faworyt wyścigu Donald Trump, który... zaczął bronić rozmiaru swojego penisa.>
We najbliższy wtorek 23.02 na warszawskiej uczelni odbędzie się debata nt. opozycji antykomunistycznej 1944-1956. Przyczynkiem do spotkania jest książka Piotra Semki pt. "My.Reakcja. Historia emocji opozycji antykomunistycznej 1944-1956". W dyskusji weźmie udział autor książki oraz profesor Tadeusz Rutkowski z Instytutu Historycznego UW. Organizatorem jest stowarzyszenie "Młodzi dla Polski".>
Dyrektor TVP1 Jan Pawlicki poinformował na Twitterze, że w imieniu prezesa TVP Jacka Kurskiego złożył byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie propozycję wzięcia udziału w debacie na temat jego przeszłości. Odpowiedz Wałęsy była jednak do przewidzenia. >
– Sam obaliłem komunizm (...) nie miałem łatwego zadania z jednej strony komunisci ze swoim sztabem antykryzysowym, agenci , z drugiej strony kolesie z najbliższego otoczenia (...) Dzięki Bogu .za to , nie liczyłem i nie liczę na podziękowanie – napisał były prezydent Lech Wałęsa na jednym z portali społecznościowych. >
– Poprosiłem IPN aby zorganizował spotkanie prowadzące do prawdy, ale z tego co widać, nie da się. Zrobimy inaczej (...) IPN opowiedział się po stronie manipulacji i kłamstw opracowanych i podrzuconych przez SB. Wobec tego oddaję IPN do sądu wierząc że sąd zrobi to dokładniej zawodowa co może doprowadzi wreszcie do prawdy – napisał Lech Wałęsa na jednym z portali społecznościowych. >
Na 16 marca w gdańskiej siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej zaplanowano debatę z udziałem Lecha Wałęsy na temat jego przeszłości i TW "Bolka". Okazuje się jednak, że były prezydent w tym samym dniu ma być...w Chile.>
Pierwszy raz od 27 lat Senat rozpatrywał wniosek o utajnienie obrad. Wyłączenia jawności debaty nad nowelizacją ustawy o policji domagali się senatorowie Platformy Obywatelskiej. >
Na początku stycznia Lech Wałęsa zaproponował zorganizowanie debaty na temat swojej przeszłości. Jednak prof. Sławomir Cenckiewicz podkreślił na antenie TV Republika, że ze względu na osobowość i charakter byłego prezydenta dyskusja, która ma odbyć się 16 marca, może zostać odwołana w ostatniej chwili. >
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zdecydowało, że nie zajmie się sytuacją w naszym kraju. Wniosek o debatę nie osiągnął 2/3 głosów większości Zgromadzenia. Za głosowało 98 osób, przeciw 89.>
– Pan (dyr. IPN w Gdańsku - red.) proponuje mi udział w czymś bardzo niekreślonym, co w żaden sposób nie uzasadnia określenia „debata”, a zamiast jakichś wskazówek merytorycznych powołuje się Pan na „propozycję Lecha Wałęsy” (...) Jeżeli IPN zaakceptował taki charakter „debaty”, to muszę zareagować oceną, że jest to stanowisko absolutnie niemerytoryczne (...) Proszę więc uprzejmie o przedstawienie mi wypracowanej przez IPN szczegółowej koncepcji „debaty” – napisał na swojej stronie na Facebooku dr hab. Sławomir Cenckiewicz.>
Po wczorajszej debacie o sytuacji w Polsce w Parlamencie Europejskim internet aż huczy od komentarzy. Prezentujemy Państwu wybrane wpisy użytkowników Twittera.>
Po ataku na Węgry oraz trzech debatach przeprowadzonych w Parlamencie Europejskim, poparcie dla Wiktora Orbana wzrosło jeszcze bardziej i dzięki temu nadal jest premierem – mówił w "Politycznej Kawie" Tomasza Sakiewicza europoseł PiS Ryszard Czarnecki. – Polacy też nie lubią, gdy ktoś z zewnątrz stawia ich do kąta – dodał. >
W środę Komisja Europejska wszczęła wobec Polski procedurę kontroli praworządności. O tej decyzji rozmawiali w "Saloniku Politycznym" Rafała Ziemkiewicza dziennikarze i publicyści - Andrzej Stankiewicz, Stanisław Janecki i Łukasz Warzecha.>
Reduta Dobrego Imienia (RDI) wysyła do wszystkich europarlamentarzystów pakiet informacji o rzeczywistej sytuacji w naszym kraju tuż przed debatą w Parlamencie Europejskim. Działanie to jest zgodne ze statutem Reduty, gdzie jednym z zadań jest informowanie o polskiej teraźniejszości.>
Guy Verhofstadt, były premier Belgii, a obecnie przewodniczący Sojuszu Liberałów i Demokratów w Parlamencie Europejskim, opublikował na Twitterze fotomontaż, na którym w miejscu głów bohaterów amerykańskich komedii o Flipie i Flapie umieszczono wizerunki prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz szefa węgierskiego rządu Viktora Orbana. Z kolei w tle widnieje portret Władimira Putina. >
Były prezydent Lech Wałęsa napisał list do prof. Mirosława Golona, dyrektora gdańskiego IPN, z prośbą o zorganizowanie debaty, która "mając na względzie prawdę historyczną", byłaby "publicznym finałem sprawy tzw. Bolka z jego udziałem". Jesteśmy gotowi na jej przeprowadzanie – odpowiada IPN.>
Najnowsze